Naujos temos kūrimasAtsakymo rašymas Puslapis 11   [ 18 pranešimai(ų) ]
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Norge 2015
StandartinėParašytas: 10 Rgp 2015, 15:11 
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 03 Kov 2012, 21:20
Pranešimai: 103
Nors planų pervažiuoti Norvegiją nuo viršaus į apačią tikrai neturėjau, tačiau papildoma savaitė atostogų pati savaime viską sudėliojo.
Pirminis atostogų planas buvo aplankyti africatwin gerbėjų susibėgimą Sankt Peterburge, o po to kaip Dievas duos...
Ar sulakstyti į dar vieną motoalkoholinį renginį "Мотобухта 2015", kuris vyko prie Baltosios jūros Kandalakšos įlankos, ar pamėginti pasiekti Rybačyj pusiasalį Koloje, ar pasiekti Nordkapp'ą ir greituoju būdu grįžti...
Pirmą atostogų savaitę jau šiaip taip aprašiau http://www.africatwin.lt puslapyje:
http://www.inforsanas.lt/africatwin/for ... 081#p21081
Dabar gi turiu atlikti klubo nario prievolę ir pateikti forumiečiams trumpą kelionės į Norvegiją ataskaitėlę. :mrgreen:
Stengsiuosi iki šv. Kalėdų su rašliava netempti, nors ir skubėti nėra kur. Lietuvoje atostogų metas ir potencialūs kelionių rubrikos skaitytojai tikrai patys suka rankenas ir vynioja ne vieną tūkstantį nepamirštamų kilometrų...
taigis buvo teip.
Iki birželio 30 dienos, kuri yra kaip kelionės į Norgę atskaitos taškas, buvau įsukęs 1660 km. Ir kelionę Šiaurėn pradėjau nuo Suojarvi ežero Karelijoje. Vietos ten tikrai gražios. Vienintelė bėda-skraidantys kraujasiurbiai.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Birželio 30, antradienis
Gražų antradienio rytą apglosčiau matacyklą, susipakavau tikrai nemenką mantą, ir pajudėjau link Nordkapp'o.
Nors pradiniame variante buvau numatęs paprastesnį variantą (iki Suomijos sienos perėjos punkto Värtsilä nuvažiuoti 140 km) ir civilizuotais keliais važiuoti link Norvegijos. Base Camp'as rodė 1500 km, planavau neskubant per 2,5 - 3 dienas nuvykti. Teisybės dėlei reikėtų dar pridurti, kad angliškai, o juo labiau norvegiškai nekalbu ir nesuprantu :? . Todėl dar namuose internetu nusipirkau bilietus į tris keltus Norvegijoje ir iš Karlshamno į Klaipėdą. Taip maniau supaprastinsiąs sau gyvenimą, nes nereikės pirštais rodyti ko noriu. Nepagalvojau tik, kad būsiu "pririštas" prie grafiko.
Štai taip atrodė pradinis variantas iki Nordkapp'o. Kempingus ir viešbučius pasižymėjau "iš lempos", nes apsispręsti kur miegosiu turėjau pagal klimatines ir kelionės aplinkybes.

Paveikslėlis

Tačiau afrikiečių susitikime sutiktas suomis primygtinai atkalbinėjo nuo tokio nuobodaus sumanymo.
Todėl, su truputį braškančia galva nuo vakarykščio poilsio, pajudėjau "nežinomybėn". Buvo skirtingų nuomonių dėl tokio maršruto. Vieni teigė, kad vienam ir su perkrautu mocu ten pravažiuot yra sudėtinga, kiti gi aiškino, kad greideris ten nesirodė jau daugiau kaip mėnuo :roll:, tad bijoti nėra ko :mrgreen:
Diena buvo saulėta, prieš pietus darėsi ganėtinai tvanku. Stoviniuoti neleido didžiausi spiečiai įvairiausio plauko kraujasiurbių. Tad pradžioje puikiu žvyruotu-gruntiniu-žvyruotu keliu gan sparčiai judėjau link Kostomukšos (tikslas Rusijoje).

Paveikslėlis

Monotonišką mišką keitė įvairiausio dydžio pelkutės, kelias buvo tikrai smagus.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Po pietų mane pradėjo vytis audros debesys. Kelias iš žvyruoto-gruntinio darėsi gruntiniu-molingu-provėžuotu. Teko sukti rankeną, kad netektų po to vilktis vėžlio žingsneliu ar kilnoti karvytės. Nežinomas kelias rodė savo charakterį. Net tris kartus teko stoti ir tvarkyti "užsivyniojusį" ant priekinio rato sparną. Porąkart amortizatoriai nesuvalgė vandens išgraužų, o kartą išlekiant iš posūkio visas kelias buvo nusėtas nevaikiškais akmenimis. Dar ir dabar nesuvokiu kokiu būdu pavyko nenusibatoninti :roll:
Mažas stresiukas, alinantis karštis ir besivejanti audra prislopino norą fotografuoti, tad atstatęs sparną į jam prideramą vietą myniau toliau. Pravažiavus apie du su puse šimto kilometrų audra visgi pasivijo. Įvertinęs juodą kiek akys užmato dangų įlindau į lietnyką ir jau gerokai lėčiau judėjau toliau. Per pusantros valandos nuvažiavau tik nepilną šimtą km ir... Prasidėjo asfaltas! Pamaniau, kad dabar tikrai pasivysiu prarastą laiką, tačiau Rusijoje viskas yra nenuspėjama :evil: . Geriau gruntinis kelias būtų nesibaigęs...

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Tokios būklės kelias buvo apie 20 km, vėliau nepastebimai vėl perėjo į gruntinį-žvyruotą. Ir tik visai prieš pat Kostomukšą atsiradusi asfalto danga pradėjo panašėti į mums priimtiną.

Paveikslėlis

Iki Kostomukšos odometras parodė 435 kilometrus. Atstumas buvo įveiktas per 7,5 valandos arba vidutiniu 58 km/h greičiu. Prisimenant kelią, manau, kad rezultatas yra ganėtinai geras. Visame šitame atstume buvo tik dvi degalinės. Greičiausiai benzino kokybė buvo geresnė, negu kolonėlių išvaizda, nes motociklas kaprizų nerodė :D

Lietus nesiliovė, tad motelyje už Kostomukšos norėjau apsistoti nakvynėi. Kaip nebūtų keista, tačiau laisvų vietų nebuvo, tad nusprendžiau nakvynės ieškotis Suomijoje.
Apie 30 km iki sienos pasitiko pirmas pasienio šlagbaumas. Maloni pasienietė buvo pasiryžusi be galo pliurpti apie puikią Pribaltiką, prastus Rusijos kelius, vyrus alkoholikus, bet įkyrus lietus stūmė į priekį. Prieš pat sieną iki bako viršaus pripyliau pigaus benzino, užsipirkau cigarečių, o už paskutinius rublius - saldumynų šeimynai lauktuvėms.
Uniformuotas dėdė prie parduotuvės ilgai klausinėjo kokiais vėjais atsidūriau, kur buvau, kur važiuoju. Kai paklausiau ar tai tardymas, nusišypsojo ir be jokių išsidirbinėjimų pasakė, kad aš vistiek pakuojuosi, tad nereikės į tuos pačius klausimus atsakinėti užkardoje. Jis-kažkokis tai FSB pareigūns :|
Pasvajok, nereikės. Reikėjo. Ir ne tik į tuos. Vienžo pas rusų pagranyčnikus užtrukau pusantros valandos. Nors per tą laiką pravažiavo gal tik kokios penkios mašinos. Pasirodo, kad per Люття/Vartius psienio perėjimo postą vyksta tik suomiai ir rusai. Užsieniečiai čia labai reti svečiai. Matyt todėl ir pasienio karininko intelektas yr labai ribotas. Maža to, kad jam nebuvo aišku kur yra Убылинка/Grebnevo per kur įvažiavau Rusijon, tai dar prisikniso, kad mano 2008 metų rusų viza neuždaryta. Tipo aš nelegaliai išvariau tada iš Rasiejos. Mano aiškinimų, kad viza buvo pratęsta, kad susimokėjau baudą ir pan. neklausė. Tiesiog išsikvietė dar vieną karininką. Tas už mano paso ir, palinkėjęs neliūdėti, dingo. Grįžo po pusvalandžio, labai nuodugniai nagrinėjo (ačiū Dievui, kad pasidariau) laikiną registraciją Rusijoje, klausinėjo kas, po kam, kur ir ko.
Atgavau šiaip taip savo pačportą, sušilęs einu lauk su viltim, kad jau tuoj išsvajotoji Jevropa.
Aha, išgraužk. :evil:
Stovi laaabai graži muitininkė, su šypsena veide: ką vežam, kur važiuojam, po lietum be stogo iškrausto viską kas ant moco (du šoniniai kofrai, bmw didžiulis krepšys vietoj centrinio, du neperšlampami maišai, bako krepšys, kuprinė). Su dar didesne šypsena prašo nuimti sėdynę ir supažindinti su "bardakėlio" turiniu... Net akys sužiba kai pamato plastikinėje dėžutėje švirkštus... Nusivylimas-tai epoksidiniai klijai :lol: :lol: :lol:
Šlapias nuo lietaus ir kuitimosi su bagažu įvairuoju pas suomius.
Visai ne lėtas šviesiaplaukis pasienietis su akcentu, bet rusiškai pasisveikina, perbraukia pasą per skaitytuvą ir palinki sėkmės.
Kodėl tik pusantro bloko cigarečių vežiau :?:
Taigi šlapias ir visai nebenorintis miego pusę aštuonių įvažiuoju į Suomiją.

Paveikslėlis

Kelias puikus, šviesu, lietutis tik dulkia. Gėris, važiuojam!
Už 14 km nusuku į 912 kelią ir dar po 6 km navigatorius mane veda į kairę-nepaprastai smagų žvyrkelį. Nors ir siauras, tačiau toks lygus, kad rankena pati atsisuka ir net nepastebiu kaip pralekiu virš 50 km.
Prieš Suomussalmi atsiremiu į 5 kelią, kuriuo teks minti net 390 km iki Sodankylä miestelio.
Bevažiuodamas pradedu suprasti, kad susirasti kempingą šansų nelabai yra. Taip pat suprantu, kad čia daug gyvių įvairiausių ir mano skridimas žvyriukais per miškus buvo nevisiškai protingas. Elniai naminiai ir laukiniai marširuoja ir asfaltu, stirnos ir kiškiai irgi duoda žinoti, kad dar gyvi.
Taigi prisilaikydamas leistino greičio važiuoju, pykstu ant Saulės. Ji įrodinėja, kad važiuoju į Šiaurę, ir visai nenori nusileisti. Kadangi šalmas ne endūrinis, tenka delnu prisidenginėti nuo piktų spindulių. Lietus visiškai liovėsi. Kelio danga pasakiška iki tokio lygio, kad net migdo. Prie to prisideda ir monotiniški apylinkių vaizdai.

Paveikslėlis

Miškas, ežeras, vėl miškas. Automobilių irgi nėr. Birbiu sau, su "protingu žmogum" bendrauju. Akys užkliūna už daugybės kažkokių kaliausių. Nusuku. Pagal informcinę lentą tik namuose išsiaiškinu kaz taz yr.
http://www.suomussalmi.fi/ru/%D0%BA%D0% ... 0%BE%D0%B4

http://www.suomussalmi.fi/en/citizen/se ... ent_people

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Karts nuo karto sustoju parūkyti, pramankštinti nutirpusias kojas, vėliau ir apsirengti. Darosi vėsu. Tenka įsisegti pašiltinimus, vėl užsivilkti "lietnyką". Vidurnaktis. Stoju valgyti, nes nuo ryto tik kava ir sausainiais gyvs. Jautėsi, kad vakar su Hanss'u (buvo žiūrovas) ir Kuzovtechu "kultūringai" ilsėjomės :x . Naujas energijos antplūdis ir persiritu į liepos mėnesį.

Paveikslėlis
Paveikslėlisbus daugiau


Paskutinį kartą redagavo Drakas 20 Kov 2018, 13:04. Iš viso redaguota 2 kartus.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Norge 2015
StandartinėParašytas: 11 Rgp 2015, 12:08 
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 03 Kov 2012, 21:20
Pranešimai: 103
Liepos 1, trečiadienis
Prieš pat vidurnaktį skrandis pradėjo maištauti prašydamas ko nors rimtesnio, nei kava. Neliko nieko kito kaip stoti poilsio aikštelėje, išsipakuoti virtuvinę įrangą su produktais ir gamintis maistuką. Pagarba suomių kelininkams dėl fantastiškų poilsio aikštelių: stalai su suolais po stogu, prie pat vandens telkinių, su įrengtais (švariais!!!) tualetais. Nemažai aikštelių neturi jokios infrastruktūros, tačiau pilnai įrengtų tikrai pakankamai daug.
Universali dujinė/benzininė viryklė iš čainos veikė be priekaištų.
Net nespėjau susipjaustyti lietuviškų lašinių spirgams, kai puode užvirė vanduo.
Valso tempu bėriau makaronus, kepinau spirgus, viriau arbatą.
Po kokių penkiolikos minučių paruoštas maistelis jau buvo ant stalo.
Net nežinau kaip reikėtų pavadinti tą maisto procesą: pietūs, vakarienė ar naktipiečiai, bet skrandis tikrai buvo dėkingas.
Žinodamas, kad Skandinavijoje kainos orientuotos į skandinaviškus atlyginimus, šiek tiek maisto produktų buvau įsidėjęs iš namų. Į plastikinius 0,5 l butelius su dideliu (!) gurkliu buvau įsibėręs dviejų rūšių makaronų (3 buteliukai) bei 2 buteliukus grikių; po 0,5 kg sūdytų ir rūkytų lašinių, 4 skardines troškintos žvėrienos, 6 vytintas dešras-"Rušaniškus snikerius", keletą juodo šokolado plytelių, sausainių, sultinio kubelių, arbatos, kavos (net du kg-berazumis...), prieskonių ir druskos.
Visa kita planavau nusipirkti pakeliui.
Pavalgęs palengva išsiploviau indus, parūkydamas susipakavau daiktus ir pajudėjau toliau.
Ketvirtis po pirmos pasiekiau Šiaurės poliarinį ratą. (N 66°33'44.00", E 28°03'59.76")

Paveikslėlis

Prasidėjo Laplandija. Medžiai mažėjo, daugėjo akmenų, elnių ir uodų :mrgreen:

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Kažkaip nepastebimai medžiai visai pasidarė maži, gal pramiegojau bevažiuodamas :roll:,
nes apie ketvirtą ryto pradėjo rimtai "kilbasinti". Gėriau vandenį, dainavau (rėkiau) visas žinomas dainas, dažnai stodavau prasimankštinti, parūkyti.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Prieš penkias miegas tiesiog vertė iš balno, tai sugalvojau nuvažiuoti nuo kelio ir miškatundrėje pasistatyti palapinę. Tačiau kol apsisukinėjau akmeningame ir šlapiame grunte visi miegai išsilakstė. Išsiviręs kavos nusprendžiau minti toliau.
Monotiniški vaizdai ir dulkiantis lietus karts nuo karto dar priversdavo muistytis ant moco, kad išvaikyt mieguistumą.
Tačiau kilometrai bėgo ir štai privažiuoju sieną su Norvegija, kuri eina upe. Prisiskaitęs nete, kad benzas Suomijoje pigesnis apsisuku ir užsipilu iki pilno bako.
Aišku, suomiškas benzo pigumas (1,602 EUR/l) palyginus su rusišku (0,55 EUR/l) neatrodė viliojančiai, bet buvau įsitikinęs, kad Norgėje bus dar brangiau.
Užsipylęs kuro vėl suku link sienos. Nustebino, kad nesimatė jokių sienos požymių, nebuvo jokių pareigūnų (nors Norvegija ne ES ir ne Šengeno narė), tiesiog nežymus ženklas NORGE ir žymiai prastesnis kelias (apie 15 km iki Karasjok) patvirtino, kad išvažiavau iš Suomijos.
Nuo Karasjok nusukau į E6 kelią. Labai greit pradėjo keistis gamtovaizdis. Jis darėsi kalnuotesnis, daugėjo medžių. Matyt pradėjo reikštis jūrinio klimato įtaka.
Akys džiaugėsi besikeičiančiais peizažais.

Paveikslėlis

Pamėginau nuvažiuoti nuo asfaltuoto kelio. Pradžioje visi keliukai vedė iki apgyvendintų vietų: sodybų, mažų žvejų kaimelių.

Paveikslėlis

Tačiau vėliau atsirado ir akmenuotų keliukų, kuriais įmanoma privažiuoti iki pat fiordų.
Su perkrautu mocu, vienas, slidžiais akmenimis ir nelabai enduriniais "skautais" leistis mocu iki jų nesiryžau. Tiesiog pėstute šliaužiojau ir grožėjausi. Tai šiek tiek nutoldomas, tai visai palei pat fiordą pravažiavau apie 60 km ir prie Oldefjordo nusukau į E69 kelią.

Paveikslėlis

Dar apie 70 km puikių vaizdų ir apie trečią valandą privažiuoju 6870 m ilgio Nordkapptunnelen

Paveikslėlis

Vėl pradeda jaustis nuovargis, todėl nusprendžiu ieškotis nakvynės. Už 22 km nusuku į Nordkapp Camp (N71° 01.671' E25° 53.312' ). Kadangi tai mano pirma nakvynė šalyje, kur kalbėt nemoku :evil: , tai pirmiausia su telefono vertėjo pagalba išsiverčiu man reikalingą frazę, kurią, įėjęs į registratūrą iškart pamirštu.
Mėginu gelbėtis pirštais, gestais ir "vidiniu žavesiu" po bemiegės pusantros paros :mrgreen: .
Pasirodo, kad mergina iš Rygos, normaliai kalba rusiškai. Iš tos laimės užsisakau kambarį, moku kortele, važiuoju įsikurti.
Atsidaręs namuką suprantu, kad kažkas turėtų būti ne taip-namelis keturvietis. Žiūriu į čekiuką-akurat.
Nakvynė 595 NOK arba 68,89 EUR. Brangoka, sakyčiau man vienam, už abejotiną komfortą kokie 7 iš 10. Ateičiai bus pamoka, skant.
Nusimetęs visą bagažą išsiverdu kavos ir nusprendžiu iki Nordkappo sulakstyt dar šiandien. Juolab, kad iki jo tik 25 km.
Važiuodamas labai gražiu keliu iš viršaus pasigrožiu kempingo, kuriame apsistojau, vaizdais.

Paveikslėlis

Vaizdai gražesni vieni už kitus, oras pradeda ne juokais šilti, bet lietnyko dar nenusiimu. Kažkoks drebuliukas dar bėgioja kūnu.
Dar kartelį mėginu nusileisti iki pat fiordo su mocu, tačiau truputį "peršiku" stačios akmeningos nuokalnės ir nusileidžiu pėsčiomis. Pagalvoju, kad, matyt, be reikalo vienas sugalvojau "nugalėti" Norvegiją :evil: . Su braliukais iš 5/9 tokie keliukai tikrai būtų "pajamti"

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Iš vienos apžvalgos aikštelės jau matosi šiauriausias Europos taškas, kurį jau po penkių vakaro ir privažiuoju.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Įvažiavimas mokamas, 255 NOK/29,52 EUR. Didžiausios aikštelės pustuštės, tai privažiuoju kiek įmanoma arčiau ir einu iki Žemės krašto. :shock:

Paveikslėlis

Nieko ypatingo nerandu. Oras puikus, viskas matosi iki pat horizonto. Deja, Šiaurės ašigalis per toli, tad jo neįžiūriu. :lol:

Paveikslėlis

Užsuku į suvenyrų parduotuvę, nusiperku lipdukų, kad būtų ką tradiciškai ant moco prilipdyt, išgeriu kavos ir suku link kempingo.
Pakeliui stebiu nemažus būrius elnių. Tarp naminių (žymėtų) įsimaišę ir laukiniai. Daug akmenų, žalumos mažai. Iš aukščiau pasigrožiu savo brangios nakvynės vaizdais ir parvairuoju į kempingą.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Grįžęs susipažįstu su skandinaviškais dušo ypatumais: norint nusiprausti šiltu vandeniu-reik "patepti" pinigėliu. Šitame kempinge dušas buvo pigiausias (tik 5 NOK už 5 min. ) :wink:
Vakarienei grikiai su troškinta žvėriena, arbatytė ir prieš septynias nulūžau.
Dviejų dienų atstumą odometras rodė 1560 km, o štai taip atrodė track'as.

Paveikslėlis

dienos nuotraukos čia: https://goo.gl/photos/j1ptbKckCGh6Aocy9

P.S. ir dar truputį skaičių "skaičiuojantiems kurmiams":
per dvi dienas išlaidos degalams:
Rusijoje 28,09 ltr už 15,44 EUR (0,55 EUR/ltr)
Suomijoje 48,32 ltr už 77,40 EUR (1,602 EUR/ltr)
Norvegijoje 14,02 ltr už 26,86 EUR (1,916 EUR/ltr)


bus tęsinys


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Norge 2015
StandartinėParašytas: 12 Rgp 2015, 13:31 
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 03 Kov 2012, 21:20
Pranešimai: 103
Liepos 2, ketvirtadienis
Išmiegojęs net trylika valandų prabudau kaip iš naujo gimęs. Dėl tokio ilgo miego buvau ganėtinai nustebęs, nes visi, kas mane pažįsta, žino, kad keliuosi vos ne su pirmais Saulės spinduliais. Tad atsibusti prieš devynias buvo kažkokia anomalija :roll:
Iš vakaro buvau išsiskalbęs termo rūbus ir juos pasikabinęs namelyje. Tačiau džiūvimo procesas buvo nevykęs, tad nusprendžiau pasinaudoti elektrine virykle-bene vieninteliu pliusu namelyje. Beje, kiek teko vėliau nakvoti kempinguose, niekur kambaryje viryklės neberadau - visur buvo atskiros virtuvėlės maisto gaminimui.
Sunaudojęs dar vieną kiaurą norgišką monetą atsigaivinau duše, išsiviriau kavos ir pasigaminau pusryčius. Su šypsena pasižiūrėjau į Kuzavtecho kelionėn įdėtą vyno butelį. Ar vakar buvau tiesiog pervargęs, ar dar neatėjo vienišo alkoholizmo laikas :mrgreen:

Paveikslėlis

Neturėdamas kur skubėti palengva kuičiausi: susitepiau moco grandinę, patikrinau slėgį padangose, tepalo lygį. Neturėdamas prie ko daugiau prikibti, perdėjau visus daiktus kofruose ir maišuose. Po savaitės Rusijoje kažkaip daiktų ir sumažėjo :roll: .
Tada pritvirtinau bagažą ant moco, apsirengiau ir pajudėjau. Atidavęs raktą registratūroje aptikau wi-fi. Ir beveik valandai tapau interneto įkaitu :lol: . Greičiausiai būč dar kabėjęs jeigu ne piktas vėjas.
Pirmi kilometrai kažkaip sunkokai važiavosi. Matyt buvau tikrai persimiegojęs arba negrįžęs dar iš neto :lol: .
Įveikus tunelį neužilgo pasirodė gražus nusukimas nuo asfalto, tad viskas palengva stojosi į vietas. Mocas ramiai birzgė, oras buvo fantastiškas, termometras rodė +12 C (paklaida +,- 3 laipsniai, tad vertinau pagal pojūtį :) ), nuotaika buvo superinė. Jūros kolkas nesimatė, bet vaizdas savotiškai gražus-sakyč, kad tundra. Nu, gerai, nepretenduoju į experto vaidmenį, tebūnie-miškatundrė :mrgreen:

Paveikslėlis

Grįžau vakarykščios dienos maršrutu Е69 keliu iki Olderfjordo, o ten nusukau į E6 kelią Treleborgas-Kirkenesas.
Juo bevažiuodamas nepraleisdavau progos nusukti į šoninius keliukus-skubėti nebuvo kur.
Vienas nuvažiavimas baigėsi sugriautu tiltu per upę, teko grįžti atgal. Pakeliui sustojau išsivirti kavos ir truputį pašliaužioti-kojas pramankštinti.
Besišlaistydamas radau pavasario požymių. Karklų "kačiukai" maloniai nustebino. Liepos mėnuo kaip ne kaip. Tada dar nežinojau, kad šios kelionė metu pamatysiu dar ir žiemą :lol:
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Vakar matyta begalė motociklais važiuojančių žmonių nenustojo stebinti ir šiandien. Jų buvo neapsakomai daug. Grupėmis, grupelėmis ir po vieną važiavo įvairiausi mocai. Tik atskiri idividai nesisveikindavo.
Jūrą pamačiau tik už kokių dviejų šimtų kilometrų. Iki tol tundrą keitė miškatundrė, pakelių karelinių beržų sąžalynuose knibždėjo elniai.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Kadangi važiavau su didele laiko atsarga dėl neplanuotai greitai pasiekto Nordkappo, buvau pasiryžęs nusukti į kiekvieną rimčiau atrodantį šalutinį keliuką. Rimtesniu įvardiju kelią, kuris neatsiremia į iš anksto matomą sodybą ar kaimelį, yra neasfaltuotas, tačiau ir ne visiškas šunkelis :mrgreen: . Šiaip į dienos pabaigą ir iki pat kelionės pabaigos kažkaip pavykdavo atrasti tokius kelius. Nors dažniausiai visi tokie keliai vistiek atvesdavo iki žmonių.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Diena buvo pasakiškai puiki važiavimui ir pirmai pažinčiai su Norvegija. Todėl stoviniavau dažnai, daug šliaužiojau pėsčiomis. Dėl viens už kitą gražesnių vaizdų ne visada sugalvodavau ką fotografuoti. :roll:

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Matyt mokykloje prastai mokiausi geografijos, tad apie potvynius ir atoslūgius tiek ir težinau, kad jei yra įtakojami Saulės ir Mėnulio. Tačiau ir šiandien, ir vėliau, dažniausiai matydavau atoslūgius: daug smirdančių dumblių, įvairių kriauklių, gražių ornamentų, suformuotų nutekančio vandens.
Štai, kad ir šitoks vaizdas. Pradžioje toks jausmas, kad kažkas tiesiog minta ir tuštinasi smėliu :mrgreen:

Paveikslėlis

Oro temperatūra leido (be baimės peršilti) palaipioti kolkas dar visai nerimtais kalneliais. Jie tikriausiai laaabai seni, nes uolienos stipriai paveiktos amžiaus, vėjo ir vandens erozijos.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Leidžiantis pietyn prasidėjo atsirasti viena kita rimtesnė upė. Vėlgi, rimtumą suprantu savotiškai :roll: . Man tai nereiškia, kad upė plati ar vandeninga. Svarbiausias vertinimas kaip tokia upe prasiplaukti su kajaku ar katamaranu. Pirma pamatyta upė tikrai atrodė verta irklo.

Paveikslėlis

Tik pavažiavęs toliau supratau, kad, norint plaukti Norvegijos upėmis, vien noro nepakanka. Reikia puikiai žinoti upės lociją, nes beveik visos upės turi mažesnius ar didesnius slenksčius, didžiules pavojingas akmenų sangrūdas, "bačkas" ir "pagankes", susiaurėjimus ir visokius kitokius nelabai malonius siurprizus, kurių plaukiant negali nei pamatyti, nei išgirsti, nei įvertinti.
Iš plaukiojimo patirties žinau, kad dažnai sraunioje upėje mažiausia klaida gali labai brangiai kainuoti.
Tačiau tai nei kiek netrukdė grožėtis nepakartojamu sraunių kalnų upių grožiu. :roll:

Paveikslėlis

Po pietų vėl privažiavau jūrą. Tai buvo Altafjordo fiordas prie Altos miestelio, vėlesnių fiordų pavadinimus jau tingėjau užsirašinėti. Jų ten begalės. Nėr ko stebėtis, nes, pasak wikipedijos, Norvegijos krantai tęsiasi 25 148 km. :shock:

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Vakarėjo. Šiek tiek po devynių privažiavau Storslett miestelį, kuriame buvau atsižymėjęs pora viešbučių. Vienas iš pažiūros man pasirodė per brangus, o į kitą tiesiog nepatekau. Durys po 21 valandos užrakinamos, patekt į vidų gali tik "pacientai". Recepšino skambutis neveikė, su mano užsienio kalbos žiniomis skambinti telefonu buvo beprasmiška, tad nusprendžiau grįžti į pakeliui matytą poilsio aikštelę, kurioje stovėjo pora palapinių.
Grįžęs apie septynis km atgal radau puikią poilsiavietę prie Rungaelvos upelio. Parkinge buvo apsistoję keletas kemperių, o pievoje prie upės du dviratininkai pasistatę palapines.
Kadangi aš irgi su dvirate transporto priemone, tad be didelio vargo apvažiavau akmenis, užstojančius privažiavimą prie upės ir puikiai įsikūriau.
Skant, "atmušiau" vakar nakvynei išleistus pinigus :mrgreen:

N 69°48'09.2", E 21°08'15.4". Nemokamai. 10/10-nes viskas buvo. Tualetai, stalai, švarus upelis, minkšta žolė :mrgreen:
Paveikslėlis

Nors į parkingą atvažiavau prieš dešimtą vakaro, tačiau poliarinė diena leido neskubėti. :roll:
Palengva, neskubėdamas pasistačiau palapinę, pasigaminau vakarienę, nusimaudžiau laaabai šaltame upeliuke ir nugriuvau miego.
Dar neišmokau užmigt, kai lauke šviesu :lol: .
Planšetėje pasižymėjau dienos pastabas, gurkšnodamas brendžiuką iš gertuvės (pjanica-odinočka), paskaičiau knygą ir, prasidėjus lietui, kažkaip užmigau. Lijo visą naktį...

Šios dienos maršrutas:

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Odometras rodė 398 km.
Benzinas 15,31 litro po 15,81 NOK/ltr (1,83 EUR/ltr)
Padariau sau pastebėjimą, kad reikėtų būt atidesniam su kainom, nes kai kuriose kolonėlėse benzo kaina buvo 13,95-14,50 NOK/ltr. Kaip parodė tolimesnės dienos, nelabai to pastebėjimo paisiau...

dalis dienos nuotraukų : https://goo.gl/photos/vqNWeQT6o1a9wdF7A


Paskutinį kartą redagavo Drakas 20 Rgp 2015, 11:24. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Norge 2015
StandartinėParašytas: 13 Rgp 2015, 14:23 
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 03 Kov 2012, 21:20
Pranešimai: 103
Liepos 3, penktadienis
Visą naktį monotoniškai lijo. Prabudus dar krapnojo, tad iš palapinės lipau labai nenoriai. Važiuodamas motociklu imu kompaktišką vienvietę anglų gamintojo Terra Nova palapinę Zephyros1.
Viskas su ja puikiai, tačiau lyjant atsiranda nepatogumas apsirengti motorūbais-rengtis tenka sėdint.
Taigi maniau, kad teks labai nepatogiai ruoštis į kelionę.
Tačiau kol atlikau visus rytinius ritualus (rytinės maudynės šaltame upelyje atsisakiau :lol: ) lietus kaip ir baigėsi, tad pilnai apsirengiau lauke. Lietaus debesys kabėjo labai žemai ir niekaip negalėjo prasimušti per kalnus.
Prieš pat išvažiuojant dangus vėl prakiuro todėl teko rengtis lietaus kostiumą.
Vaizdai buvo nuostabūs, tačiau lyjant nebuvo noro nei stoti, nei fotografuoti.
Po kokios valandos lietus baigėsi, tad Oteren miestelyje nusukau į šoną truputį pasivaikščioti.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Oras taisėsi, temperatūra pakilo iki +15 C, nusimečiau lietnyką. Kažkaip garsiai pradėjo barškėti grandinė. Sustojau apsižiūrėti. Kadangi senų afrikancų įkalbėtas nebeturiu priekinės žvaigždės dangtelio, tai apžiūra trumpa. Nustatyta diagnozė, kad įtartinai kreivi darosi žvaigždės dantukai, matyti šviežių metalo drožlyčių. Grandinės įtempimas normalus, galinė žvaigždė gyva (ateitis parodė, kad matyt jau nebe labai gyva ji buvo :( ) Konstatavęs, kad tai ne mirtina ir susitvarkysiu vakare, judu toliau.
Važiuojant palei fiordus, o vėliau ir kalnuose, pradėjo daugėti upelių ir krioklių, kurie susidarė tirpstant sniegui ir smagiai bėgo nuo kalnų žemyn.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Nežinau ar man taip sekėsi, ar tiesiog atoslūgiai labiau pastebimi, tačiau dumblių kvapas leido suprasti, kad vandens čia būna ir daugiau.

Paveikslėlis

Žemai kybantys debesys vėl išspaudė kelis lašus lietaus tačiau lietnyką vilktis tingėjau. "Protingas žmogus" pasakė, kad neištirpsiu :D

Paveikslėlis

Dabar sunkiai beatrenku kur tiksliai, tačiau apie pietus privažiavau fantastišką vietą. Pagal nuotraukų laiką pamėginau iš navigatoriaus nustatyti koordinates. Nesu dabar tikras, tačiau pagal laiką turėtų būti čia: N69° 32.466' E20° 32.532'
Nepaprasto grožio upelis su begale kaskadų ir slenksčių nuo kalnų tekėjo į fiordą. Kalno šlaitai apaugę pušimis, o palei upelį į kalną matėsi praminti takai.
Niekas niekur neskubino, tad pamėginau užsikabaroti iki viršaus. Tačiau pasirodė, kad su motorūbais nėra pats maloniausias užsiėmimas karstytis, tad gėdingai nusileidau žemyn taip ir nepasiekęs viršūnės. :x

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Apie trečią sumaniau pirmąkart Norvegijoje civilizuotai pavalgyti. Prie to prisidėjo ta aplinkybė, kad Nordkjosbotn miestelyje prie maitinimo įstaigos buvo nemažai motociklų su vietiniais numeriais. Pamaniau, kad jie kaip fūristai turėtų valgyti tik padoriose užeigose 8)
Pasirinkimas buvo teisingas, pietūs, o ypač jūros gėrybių sriuba, buvo nuostabūs. Tuo pačiu patenkinau smalsumą dėl maisto kainų :mrgreen:

Paveikslėlis

Kam įdomu: sriuba 74 NOK/8,6 EUR; lazanija 139 NOK/15,3 EUR. Jeigu dar į tą kainą būtų ir alui vieta, tai sakyč, kad pusėtinai. Bet visumoje brangoka. Dėl to per likusį kelionės laiką kavinėse maitinausi tik tris kartus.
Pavalgius toks tinginys "užvilko", kad už kokių dvidešimt kilometrų stojau popietinio poguliuko. Net vis didėjantis grandinės garsas negelbėjo nuo snūdulio.
Tačiau prisnūsti nepavyko, tad pajudėjau toliau. Maždaug už 80 kilometrų suintrigavo užrašas Polarzoo, tad nusukau į dešinę. Mokėti 500 NOK/55 EUR neleido "protingas" žmogus, tad tik per tvorą pažiopsojau į raguotą sutvėrimą.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Tada kaip tikras endurastas sumaniau prasivažiuoti kita upės puse, kad nereikėtų grįžti tuo pačiu keliu. Gražiu tiltu persikėlęs į kitą upės pusę smagiu žvyrkeliu vėl grįžau i Е6 kelią.
Dar už kokių 20 km navigatorius liepė sukti į kelią 825 ir neužilgo privažiavau etnografinę sodybą. Šiaip pakėlėse namų su stogais, apželdintais žole, jau buvo nemažai. Tačiau čia buvo visa sodyba su keletų pastatų. Vieni tikrai seni, kiti pastatyti visai neseniai.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

O sekančio fiordo pakrantėje, kaip bonusas už sodybos apžiūrą, laukė kažkada buvusios, manyčiau, kad rogės :roll:
Ir daugybė žuvų kaulų.
Ar tik ne litwinai menkes darinėjo??? :P

Paveikslėlis

Dar kažkiek neskubių ir vaizdingų kilometrų ir privažiuoju Harstad kempingą.
N68° 46.346' E16° 34.725'
Laiko dar yra tad pavažiuoju kelis kilometrus iki pačio Harstad miestelio. Mažytis, švarus ir jaukus miestelis jau buvo visiškai nurimęs. Apvažiavęs garbės ratą jau su žiauriai blerbenčia grandine grįžau į kempingą.
190 NOK/20,9 EUR už palapinę. Sakyč, kad 9/10. Vieta fantastiškai graži, labai daug kemperių, palapinių.

Paveikslėlis

Du namukus užėmę austrų ir šveicarų motociklininkai su dideliais gsa. Eilinį kartą "protingas" žmogus priekaištauja, kad esu lochas ir nekalbu beveik visiems suprantama anglų kalba. Tyliai išklausau teisingus priekaištus, nusimaudau duše (jau už 10 NOK) ir ramiai gurkšnodamas alų pasigaminu vakarienę. Šian ji beveik karališka, mat turiu ir salotų.
Priekinės žvaigždės keitimą palieku rytdienai.

Odometras rodė 410 km.
Benzinas 14,14 ltr po 15,57 NOK/ltr (1,70 EUR/ltr)
15,48 ltr po 15,64 NOK/ltr (1,72 EUR/ltr)

Šios dienos maršrutas:

Paveikslėlis
Paveikslėlis


dar šiek tiek nuotraukų: https://goo.gl/photos/WbUwTFCeH6RQccbC9


Paskutinį kartą redagavo Drakas 05 Spa 2015, 20:19. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Norge 2015
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2015, 11:41 
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 03 Kov 2012, 21:20
Pranešimai: 103
Liepos 4, šeštadienis
Rytas tradicinis: dušas, kava, pusryčiai.
Gyvenimo paįvairinimui pasikeičiau priekinę žvaigždę.
Saulė aukštai, pradeda normaliai šildyti.
Lygiai vienuoliktą pajudu. Skubėt nėra kur, laiko į valias. Todėl sugalvoju važiuoti į Andøya salą, kuri yra šiauriausia Vesterålen salyno sala, bei įeinanti į Norvegijos dižiausių salų dešimtuką.
Oras lepino, neskubėdami sukosi kilometrai, stoviniavau, vaikščiojau ir grožėjausi. Nors akys po truputį ir pradėjo priprasti prie gamtos grožio, tačiau kažkaip nejučia matacyklas nusukdavo į pakėlės aikšteles.
Vanduo, kalnai, tuneliai, tiltai, vėl vanduo.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis


Po eilinio sustojimo važiuoju sau neskubėdamas ir jaučiu, kad ant kulnų pradeda lipti golfiukas. Nuo leistino 80 km/h greičio įsibėgėju iki 115, kad "atsiklijuotų".
Dažniausiai taip ir būna. Norvegai tvarkingi vairuotojai. Bet ne šį kartą.
Pradeda erzinti ant galinio rato norintis užlipti kibiriukas, tad nusuku į pirmą pasitaikiusią aikštelę.
Golfiuks įvairuoja iš paskos. Išlipa graži mergiotė ir pradeda intensyviai aiškinti, kad kažkoks accident'as, beria žodžius nesustodama, mosikuoja rankomis...
Nifiga nesuprantu, mėginu tą paaiškinti. Mergina murma apie bagažą, rodo į afrikytę.
Apeinu, įvertinu visą bagažą, ir sakau, kad viskas ok. Ji sėda mašinon ir pradeda išvažinėti.
Ir tik tada pajaučiu, kad neturiu kuprinės už nugaros :roll:
Obana, o ten atsarginiai kameros ir fotiko akumai, planšetė, vaistai...
Griūdamas vejuosi beišvažiuojantį golfą, pasiveju ir jau lietuviškai klausiu kur, kas ir po kam.
Išsiaiškinu, kad accident'as jau už kokių 10 minučių kelio.
Išlekiu ieškoti pamesto daiGto mintydamas, kad moteriškos logikos nesuprasi.
Kam tyliai vytis, kai galima signalinti, mirksėti šviesomis???
Kodėl neprigriebti nelaimėlės kuprinės???
Ilgai svarstyti neteko, nes už kokio kilometro pradėjo mirksėti šviesomis priešais važiuojantis kemperis.
Kolegos motociklininkai iš Šveicarijos iškart suprato, kad kuprinė ant asfalto yr motociklinė. Tad sustojo ir prigriebė. O prigriebę apsisuko (mat važiavo priešingon pusėn) ir pasileido ieškoti nelaimėlio, t.y. manęs.
Eilinį kartą teko nuryti karčią piliulę, kad esu sovieticus ir anei angielskai, anei belent kaip kitaip užsienietiškai nepliurpiu.
Mat jie kažką pasakojo apie kelionę, rodė kemperyje įgrūstus hardukus.
Ačiū ir ačiū labai moku, tad kaip beždžionė tą ir kartojau...
Kuprinytės išvaizda šiek tiek nukentėjo, tačiau planšetė buvo sveikut sveikutėlė.
Paburbėjau ant "protingo žmogaus" dėl išsiblaškymo.

Paveikslėlis

Kelias buvo puikus, eismas neintensyvus. Važiavau ir "baldzielinau" karts nuo karto sveikindamasis su prasilenkiančiais motociklais.

Paveikslėlis

Toliau vėl kažkaip pradėjo žemėti medžiai, daugėti akmenų, šiek tiek atvėso. Pradėjau jausti, kad vėl judu į Šiaurę.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Įvažiavęs į salą nusprendžiau važiuoti dešine pakrante, mat tikėjausi, kad bus galima matyti žemyną. Nenorėjau to palikti rytdienai dėl nepastovių Norvegijos orų.
Nuotraukos nesugeba perteikti (o aš ir nemoku) didingo ir atšiauraus grožio.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Porą kartų nusukau nuo asfalto link jūros. Tačiau vargo daugiau negu malonumo.
Atstumas keli šimtai metrų, o tarp krūmokšnių kyšantys drėgni ir slidūs akmenys taip ir nori "paguldyti".
Taigi palieku mocą prie kelio ir kelis šimtus metrų žingsniuoju prie jūros. Gražu. Tikrai labai gražu. Tačiau pradeda vytis lietaus debesys, tad "vynioju meškeres" ir minu aukštyn link Andenes miestelio.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Prieš pat Andenes nusuku žvyrkeliu į dešinę, kad dieną pabaigti daugiau mažiau "enduriškai". Tačiau geri norai lieka tik norais. Neužilgo atsiremiu į aerouosto aptvertą teritoriją, nors navigatorius primygtinai rodo, kad keliukas yra.
Aha, yra. Iš dešinės aerouosto teritorija, o iš kairės drėgnos tundros platybė.

Paveikslėlis

Įvažiavęs į Andenes minu iki pat viršaus. Ten pasidarau trumpą ekskursiją ir suku link kempingo.
N69° 18.273' E16° 04.014' .
Mano subjektyviu vertinimu 10/10. Tikrai puiku.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Kempinge būnu prieš septynias, o užrašas ant reception skelbia, kad darbuotojai bus septintą. Tačiau yra wi-fi, truputį "pasinarkašinu" neto platybėse, peržiūriu laiškus.
Apie pusę aštuonių apsireiškia kempingo šeimininkas ir siūlo visiems laukiantiems įsikurti kur širdis geidžia, o susimokėti iš ryto.
Važiuoju ieškoti vietos. Palapinių nėra daug, pagrinde kemperiai.
Pasistatęs palapinę ant skardžio suprantu, kad tai netikęs sumanymas, nes vėjas nuo jūros gan stipriai siaučia ir vis kėsinasi nunešti mano namą.
Tad nusileidžiu kokį trisdešimt metrų žemyn-kur užuovėja ir įsikuriu.

Paveikslėlis

Apie dešimtą vakaro atsiranda kažkokia kempingo darbuotoja, kuri geranoriškai priima geranoriškai mokamus pinigus už kempingą.
Tikrai, geranoriškai.
Abi pusės: ir mokančioji, ir priimančioji. Kadangi jokios kontrolės nėra. Viskas grindžiama sąmoningumu.
Pasitaręs su "protingu žmogumi" susimoku 120 NOK/13,81 EUR ir prieš miegą einu pasivaikščioti.
Tikrai gražu...

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Iškart po vidurnakčio mėginu užmigti, tačiau nesėkmingai.
Dar niekaip negaliu priprasti prie šviesių naktų.
Išsiverdu arbatos ir atsisėdęs ant Žemės krašto gėriuosi... Iki pirmos...
O Norvegijos jūroje griaudžia ir žaibuoja.

Paveikslėlis

Dienos maršrutas:

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Odometras rodė 238 km.

Daugiau dienos foto: https://goo.gl/photos/73tguESj2McrJ1T8A


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Norge 2015
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2015, 14:30 
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 03 Kov 2012, 21:20
Pranešimai: 103
Liepos 5, sekmadienis
Ryte papusryčiavęs, dar kartą nuėjau iki jūros. Dienos šviesoje ji vėl kitokia.

Paveikslėlis

Apie dešimtą pajudėjau žemyn (pagal žemėlapį :roll: ).
Dabar pasukau palei kitą salos pusę per Bleik, Stave, Nordmela.
Neprivažiavus pastarojo miestuko 974 kelias ėjo siauru žemės ruoželiu. Iš dešinės buvo jūra, o iš kairės-kaip ir ežeras. Ir nelabai aukšti kalnai.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Iš vakaro benzino nesipyliau, tad dabar jau kaip ir spyrė reikalas. Todėl, klausydamas navigatoriaus nurodymų, grįžau keletą kilometrų vakarykščios dienos maršrutu.
Po to jau atsipūtęs sukau kilometrus žemynu.
Vėl pergyvenau, kad nepasirūpinau Norges žemėlapiu namuose-tiesiog pamiršau.
Tikėjausi, kad be problemų nusipirksiu vietoje. Tačiau nei vienoje iš kolonėlių žemėlapiais tiesiog neprekiavo.
Tai kėlė šiokių tokių nepatogumų, kadangi negalėjau tiksliai apsispręsti kaip važiuoti.
Susibadęs tarpinius taškus navigatoriuje pasukau link Lofoteno salų.
Wikipedia Lofotenas išsidėstęs ties 67 ir 68 paralelėmis, tai Norvegijos žemės už poliarinio rato, kurios Norvegijoje garsėja puikia gamta.
Visas salyno plotas yra 1227 km², gyventojų skaičius – 24 500.
Lofoteno saloms būdingi kalnai, stačiaskardės įlankėlės, ilga jūros kranto linija ir dideli žmogaus neliesti plotai.
Vakarų Lofotene yra garsioji Moskstraumeno (Moskstraumen) potvynių sūkurių sistema, plačiai žinoma kaip Malstriomas (Malstrøm) ir tapęs bendrinio termino maelstrom, reiškiančio tokią sistemą, šaltiniu.
Šiaurrytinėje Lofotenų dalyje žiemos yra nežymiai šaltesnės. Svolvere sausio vidutinė temperatūra yra -1,5 °C, o vasaros šiek tiek šiltesnės – liepos ir rugpjūčio vidutinės temperatūros yra apie 13 °C. Gegužės ir birželio mėnesiai yra sausiausi, tuo tarpu spalio mėnesį kritulių būna triskart daugiau. Tipiška dienos temperatūra gegužės mėnesį būna 9 °C, liepos mėn. 15 °C, rugsėjo mėnesį – 11 °C. Aukščiausia Svolvere užfiksuota oro temperatūra buvo 30,4 °C
Saulė nenusileisdama būna virš horizonto linijos nuo gegužės 25 d. iki liepos 17 d., o žiemą saulė nepasirodo nuo gruodžio 4 iki sausio 7 d.


Paveikslėlis

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Susisiekimas tarp salų vyksta tiltais arba vandens transportu.
Važiuodamas nenustojau stebėtis, kad motociklams ir keliai, ir tuneliai, ir tiltai yra nemokami. Gal dar ir dėl to mocų tokia daugybė :mrgreen:

Paveikslėlis

Įspūdingai atrodo didžiausi stelažai vytinamų žuvų. Apie ore tvyrantį žuvies kvapą geriau nerašysiu.
Galėčiau-prisegčiau mėginuką pauostymui. :lol:

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Taip niekur neskubėdamas palengva, palengva 82; 85, o galiausiai E10 keliu privažiavau Moskenes - šios dienos tikslą.
Teisybės dėlei net ne šios, o liepos 7, mat jau turėjau nusipirkęs bilietą į keltą iš Moskenes į Bodø. :shock:


Paveikslėlis

Pats Moskenes miestelis tikrai labai gražus ir jaukus.

Paveikslėlis

Visai prie pat keltų prieplaukos yra kempingas, kuriame ir apsistojau.
N67° 54.002' E13° 03.178' . Kaina 130 NOK/13,82 EUR. Įvertinimas 8/10.
Kempingas vidutinio dydžio. Dominuoja kemperiai, nors šiame gan nemažai buvo ir palapinių.
Matyt vienintėlis, iš mano aplankytų per atostogas, turintis kavinę.
Jos privalumais teko įsitikinti per nežinojimą, kad sekmadieniais parduotuvės dirba iki penkių, geriausiu atveju iki šešių vakaro.
Tad, skant, per durną galvą likau nenusipirkęs alaus.
Pamatęs kavinę "piervym delom" užsisakiau alaus.
Skanus neapsakomai tas alaus bokalas už 75 NOK/8,63 EUR.
Sriubos už 170 NOK/19,57 EUR nusprendžiau nevalgyt, kad liežuvio nenusikąst iš skanumo :mrgreen:

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Grįžęs iki moco sulaukiau svečių iš gretimos palapinės. Norvegė mokytoja Hanna, atvažiavusi su švedu Pelle, atėjo rodydama Harley-Davidson bliuzoną. Ant jo puikavosi užrašas Klaipėda 2011.
Taip mano afrikytės lietuviškas numeris padėjo susirasti kompaniją pijokų.
Padovanojau lipdukų ir žiebtuvėlį, gavau alus ir vytintos menkės.
Pakviečiau kartu išgerti vyno, teko su jais gerti akvavitą.
Vėliau prie mūsų prisijungė dar vienas norvegas Haroldas.
Sėdėjom iki sekančios dienos :mrgreen: , iki pusės antros.
O nuo "moškių" gelbėjo vaistinėje Lietuvoje pirktas gvazdikėlių aliejus.
Jokia kita "antiuodinė" chemija negelbėjo :roll:

Paveikslėlis

Odometras rodė 358 km, o nuo namų jau virš 4600...
Benzinas 17,32 ltr po 15,24 NOK/ltr (1,75 EUR/ltr)
14,39 ltr po 16,25 NOK/ltr (1,87 EUR/ltr)

Afrikytėn inpyliau apie 300 g tepaliuko. Ir jai tebūnie šventė :roll:

Maršrutas:
Paveikslėlis
Paveikslėlis

ir dar šiek tiek foto: https://goo.gl/photos/Fwrf6HCH8uqQReV38


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Norge 2015
StandartinėParašytas: 25 Rgp 2015, 16:41 
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 03 Kov 2012, 21:20
Pranešimai: 103
Liepos 6, pirmadienis
Švenčių Lietuvoje proga, o labiau tai dėl neaiškumo kaip bus su bilietu į keltą, atsikėliau prieš septynias.
Bilietukas buvo nupirktas internetu liepos 7 dienos vakarui - 19:30, arba geros pusantros dienos vėliau.
Tačiau, pirkdamas bilietą internetu, padėjau varnelę ant: Herav plassgaranti. Google vertėjas tą išvertė kaip: Punktuose erdvė garantija :lol: . Nežinau ar ta varnelė, ar tiesiog Norvegijoje klientas visada teisus, tačiau be jokių problemų į keltą aš papuoliau.
Bilietukas internetu kainavo 405 NOK/47 EUR.
Ilgai nesikuisdamas kempingiuke susirinkau mantą ir išvažiavau.
Kai privažiavau prie kelto, tai jau buvo susirinkę nemažai automobilių bei būrys mocų: vienas italas, du su vokiškais numeriais ir gal penki suomiai. Buvo 8.20.
Keltas nemažas-vietos užteko visiems.
Kadangi tai mano pirmas kėlimasis keltu, tad teko kaip prastam mokinukui "nusirašinėti namų darbus" nuo kitų mataciklystų.
Nežinojau iš kur paimti tvirtinimo lynus, kur juos grindyse kabinti.
Tačiau matyt Žmogus tikrai kilęs iš beždžionių, todėl nesunkiai nusikopinau :mrgreen:
Kaip jau minėjau-keltas tikrai nemažas. Vėliau didesnis pasitaikė tik iš Norvegijos į Švediją, bei namo į Klaipėdą.
Užsilipau ant viršutinio denio ir pamojavau Lofotenų saloms. Netgi truputį pasigailėjau, kad taip lengvai patekau į keltą. Būtų buvusi proga smulkiau apžiūrėti šią gamtos grožybę. 10:30 išplaukėm.

Paveikslėlis

Kadangi plaukimas turėjo užtrukti virš trijų valandų, tai susiradau ramią viečikę ir mėgavausi puikiu oru ir fantastiškais vaizdais.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Pradėjęs "beždžioniauti" nuo pat įlipimo, tęsiau tą ir toliau. Suomiai taip saldžiai parpė atokaitoje, kad ir mane pradėjo lenkti miegan.

Paveikslėlis

Į Bodø atplaukėm 14:30.
Šiaip pradinis planas buvo važiuoti 17 keliu per Sundsfjord, Glomfjord, Halsa, Jektvik, Nesna, tačiau dar labai nenorėjau vietoje pirkti bilietų į keltus dėl visiško kalbos nežinojimo. O tuo maršrutu nusimatė 3 ar net 4 keltai. Taigi pasukau lengviausiu keliu ir uždėjau navigatoriuje varnelę "vengti keltų".
Tokiu būdu maršrutas nusidriekė E6 keliu per Rognan, Storjord, Storforshei.
Kelias ne pakrante, tačiau vedantis per Saltfjellet–Svartisen nacionalinį parką.
Vaizdai irgi buvo kerintys: kalnai, sniegas, upės...

Paveikslėlis

Darėsi šalčiau ir šalčiau. Pradžioje pasikeičiau tik pirštines, tačiau neužilgo teko vėl stoti ir segtis pašiltinimus.
Daugėjo sniego, vėl atsirado pavasario ženklų.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Už keletos kilometrų kirtau Šiaurės poliarinį ratą N66° 33.048' E15° 19.170' .

Paveikslėlis

Čia, skirtingai nuo Suomijos, iš to daromas bizniukas. Kavinė, suvenyrų parduotuvė... Joje radau taip ieškomą Norvegijos žemėlapį. Neišgąsdino ir kaina 179 NOK/20,6 EUR. Tradiciškai dar prigriebiau ir lipduką už 39 NOK/4,5 EUR. Po to tradiciškai supykau ant "protingo žmogaus" už skubėjimą, mat lapas su 10 lipdukų kainavo 59 NOK/6,8 EUR. Taip gavosi, kad per žioplumą už lipduką sumokėjau šešis su puse karto brangiau :?
Truputį pasibasčiau po apylinkes, palikau dalelę Lietuvos.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Kadangi tikrai buvo šaltoka nusprendžiau ieškoti nakvynės. Pradžioje planavau nakvoti namelyje. Tačiau, važiuojant žemyn į pietus, namelių kainos kilo nuo 300 iki 480 NOK/ 34,5-55,2 EUR.
Vakarėjo, tad nebeturėjau pasirinkimo ir pačiame brangiausiame kempinge apsistojau.
N66° 24.106' E14° 25.526' . Jei ne šeimininko įkyrumas, vertinčiau 9/10.
Palapinėje už 155 NOK/17,5 EUR.
O šeimininkas įkalbinėjo nakvoti namelyje, tačiau niekaip nesutiko, kad visą kainą dalinčiau iš keturių. :mrgreen:
Pradėjau po truputį susikalbėti :lol:
Kai įkalbinėjimai nepavyko, pasijaučiau diskriminuojamas, mat palapinę teko statyti toliau nuo virtuvės, dušo ir tualetų.
Tačiau didžiulė lygi aikštė su keletu stalų ir suolų nuteikė raminančiai.
Eilinė vakarinė rutina: palapinė, dušas, vakarienė ir miegučio.
Alaus nesinorėjo. Gurkšnis brendžio ir prieš dešimtą atsijungiu.
Nežiūrint į tai, kad nakties dar ir šiandien nebus.

Dienos maršrutas:

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Pagal GPS'ą 306 km, pravažiuota 222 km.

dalis dienos foto:
https://goo.gl/photos/M6nPafbLh1LUZNa56


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Norge 2015
StandartinėParašytas: 26 Rgp 2015, 13:37 
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 03 Kov 2012, 21:20
Pranešimai: 103
Liepos 7, antradienis
Rytas buvo puikus. Tyliai šniokštė šalimais tekanti upė, medžiuose nenustygo įvairiausi sparnuočiai, jau normaliai šildanti Saulė danguje pranašavo puikią dieną.
Prabudau 6:15, tačiau skubėti nebuvo jokio noro.
Pamėginau save nuteikti nusimaudyti upėje, tačiau "protingas žmogus" atkalbėjo :) . Vandens temperatūra tikrai nenuteikė maudynėms.
Po ritualinių procedūrų ir rytinių ruošos darbų išsiskleidžiau vakar įsigytą žemėlapį ir pamėginau susiplanuoti artimiausių dienų maršrutą.
Pasakyti, kad tai labai greitas užsiėmimas-reiškia nieko nepasakyti.
Taigi išvažiavau iš kempingo tik dešimtą ryto, tačiau su tvirtu įsitikinimu, kad dabar tai jau pamatysiu dar tikresnę Norvegiją. Pačią tikriausią, skant :mrgreen:
Tačiau po pirmų kilometrų pajutau, kad kažkas negero vyksta su matacyklu: jis buvo visiškai "tūpas", nebuvo traukos, prie pilnai atsuktos rankenos variklio apsukos nekilo. Buvo toks jausmas, kad kažkas laiko mocą "už šiknos".
Akimirkai pasijaučiau toks nelaimingas, nes iki šiol tiesiog neteko susidurti su panašiom bėdom, o "protingas žmogus" buvo dar didesnis humanitaras nei aš, tad pagalbos ar patarimo iš jo nesulaukiau.
Galvoje dėliojosi galimos šios problemos priežastys: kuro padavimas ar degimas...
Karštligiškai besvarstant visas įmanomas galimybes viskas susitvarkė savaime.
Dėl šventos ramybės skambinu sensėjui Dunsei. Jis-mano kelionės online support'as :mrgreen:
Išgirstu nuraminimą, kad jo afrikai daba tas pats - ji irgi"ne valit". Pataria nesiparinti ir važiuoti toliau.
Klausau support'o patarimo ir suku rankeną.
Afrikytė vėl važiuoja įprastai, nuotaikos indeksas pašoko keliasdešimt punktų į viršų.
Akį vėl džiugino gražūs vaizdai.

Paveikslėlis

Pavažiavęs apie 50 km suku iš E6 kelio ir už Korgen miestelio nusuku į dešinę, į 806 kelią. Dar už 20 km nuotaika ant tiek gera, kad suku į dešinę, mat pasirodo visai neblogas gruntinis keliukas, kuris atsiremia į tiltą, skirtą dabar tik pėstiesiems ir dviratininkams. O aš gi su dviračiu :lol:

Paveikslėlis

Tačiau toliau atsiremiu į ūkininko kiemą ir tenka apsisukti.
Bet nėr to blogo, kas neišeitų į gerą. Grįžtant iki asfalto dešinėje pasirodo dar vienas, šiek tiek rimtesnis žvyruotas keliukas. Juo važiuoju į kalną, per kaimelius ir atsiduriu tokioj gražioj tarpukalnėj, kad stoju ir verduosi kavos. Relaksuoju, skant :)

Paveikslėlis

Metų laikai vėluoja beveik dviem menesiais :roll:

Paveikslėlis

Visa likusi 806 kelio atkarpa (apie 70 km) nenustoja stebinti gamtos grožiu.
Važiuoju pro kalnus, upes, pelkutes ir miškus.
Automobilių nerasta: per kokias dvi valandas jų sutinku tik keletą.
Serpantinai, nuokalnės-įkalnės...
Iki pilnos laimės reikėtų bent vieno draugo, su kuriuo galėčiau pasidalinti įspūdžių lavina.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Važiuojant pro Røssvatnet ežerą patiriu mažą šoką. Besigrožint peizažais pasigirsta toks žiaurus garsas, kad nevalingai stabdau mocą. Toks jausmas, kad subyrėjo viskas vienu metu. Tačiau akies kraštu pastebiu labai žemai praskrendantį naikintuvą ir suprantu, kad su mocu viskas ok. :lol:
Tad važiuoju toliau ir kaifuoju.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Trofors miestelyje grįžtu į E6 kelią ir vėl pradeda durniuoti mocas.
Šį kartą visiškai nebedirba vienas cilindras, max galiu išjudinti mocą tik iki kokių 70 km/h. Traukos nėra, o streso yra. :oops: Prie viso to malonumo akis užkliūna už įtampos indikatoriaus. Kraštinė dešinė lemputė įkyriai signalizuoja, kad krovimas yr per didelis.
Vienžo, prasideda problemos.
Nusprendžiu stoti artimiausioj aikštelėj (jei iki jos sugebėsiu nuvažiuoti) ir mėginti su telefonine pagalba ieškoti problemų priežasties. Reakcija labai adekvati ir ganėtinai rami. Net pats nusistebiu dėl tokios savo būsenos.
Po kelių kilometrų grįžta trauka, tačiau krovimas per didelis. Stoju aikštelėje, skambutis draugui. Dunsė nekelia. Skambutis Kuzavui. Rimukas pakelia iškart.
Laikydamasis etiketo :twisted:, pirmiausia pasiklausiu kaip jiems pavyko grįžti iš Rasiejos.
Ir tik tada dalinuosi savo nuogastavimais. Rimas irgi nevynioja žodžių į vatą, mėgina spėti, kad gali būt kalta karbų membrana. Tačiau, išgirdęs apie per didelę įtampą, iškart nustato problemos priežastį, kad tai - po nuostabių Rusijos kelių atsilaisvinę akumo kontaktai.
Nusiimu sėdynę, lendu prie akumo...
Vienareikšmiškai ir neginčyjamai!!! :mrgreen: Kaip sako liaudies išmintis: talento ir patirties nepragersi :lol:
Iki pat kelionės pabaigos (dar savaitė laiko ir beveik 2,5 Kkm) šitos bėdos nebesikartojo.
Pakeliui sustoju pašliaužioti dar po vieną etnografinę sodybą. Matyt ji naudojama kaip vasarnamis, nes jokių informacinių ženklų anei žmonių nesutinku.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Nors dažniausiai stogai yra apželdomi, tačiau Norvegijoje labai daug akmens. Tad nenuostabu, kad dalis stogų dengiami natūraliais akmenimis. Juolab, kad formų pasirinkimas tikrai didelis.

Paveikslėlis

Už Strendene nusuku į 76 kelią ir tęsiu susiplanuotą kelionę link vakarinės pakrantės.
Prieš Berg miestelį, važiuodamas jau 17 keliu pastebiu, kad nebeveikia spidikas.
Kas per diena pasitaikė su tom techninėm problemom :roll: .
Pasidžiaugiau tik, kad visą pravažiuotą kilometražą dubliavau ir navigatoriuje.
Tad be didesnio nusivylimo judėjau toliau. Laikas slinko vakarop, neužilgo reikėjo jau ir nakvynės ieškotis.
Vennesund prie kelto privažiuoju likus 5 minutėms iki įlaipinimo.
Pirmąkart perku bilietą vietoje ir suprantu, kad tai jokia problema :x .
Atsiskaityti galima tiek kortele, tiek grynais. 58 NOK/6,5 EUR.
Ir kalbėt nereikia :mrgreen:
Įvažiuojant į keltą pasigirsta kažkoks pašalinis garsas, tačiau nekreipiu dėmesio.
Keltas vidutinio dydžio, telpa apie 50 automobilių, su mocu aš tik vienas.
Plaukiam apie 20 min. 5 km atstumą.
Pradeda lynoti, darosi vėsu. Kad nevargt krante, lietnyką apsivelku dar kelte.
Pravažiavus apie 30 km pašalinis garsas "išlenda į paviršių".
Subyrėjo galinės žvaigždės guolis. Porą kilometrų palengva judu iki aikštelės.
Dunsei skambint net nereikia-paskambina pats.
Trumpas instruktažas ir prieš 19 valandą prasideda guolio keitimo darbai.
Ilgai nevarginsiu skaitytojų savo techniniais sugebėjimais ir sprendimų genialumu :mrgreen:
Gal tik paminėsiu, kad susisiekiau su Bilu, porą kartų kalbėjau su Lietuva.
Bilas pajungė lietuvių ir norvegų forumus pagalbos paieškoms, mat ne iškart sugebėjau įsikirsti, kad guolį atsargoj turiu tikrai tą, kad guolio "abojmą" įmanoma išimti, kad guolio viduriuką įmanoma sudaužyti...
Po pradinio nevilties pojūčio visks stojo į vietas. Buvau pasiryžęs tiesiog prie asfalto statytis palapinę ir eit ieškot protingesnio rytojaus...
Bet neskubant, karts nuo karto nusikeikiant remontėlis vyko.
Trys! Net trys valandos prėjo. Lyjant lietui (bet vistiek puolant pulkams maškaros), su lietnyku, šlapiam nuo prakaito ir lietaus visgi pavyko surinkti viską į vietas.
Nors pasirodo, kad ne visai į vietas :mrgreen: .
Gerai, kad tą sužinojau tik parvažiavęs namo ir atidavęs Dunsei aplopyti savo karvytę.
Būč visą likusį kelią tikrai dar labiau stresavęs, nei kad dabar, kai pastebėjau, kad naujoms galinėms kaladėlėms pareina "batai"
Taigi surūkęs žiauriai daug cigarečių apie dešimtą pajudu toliau.
Surasti nakvynės nebesitikiu, miegai visi išsilakstę, tad nusprendžiu važiuoti per naktį.
Dėl besibaigiančių stabdžių kaladėlių (kurių pirmąkart neturiu atsargoj) pasikoreguoju maršrutą. Visa kita planuoti palieku ateičiai, pagal aplinkybes.
Vietoj planuoto važiavimo palei vakarinę pakrantę minu link Trondheim miesto pradžioje 17 keliu, o nuo Gartland įsuku į E6.

Liepos 8, trečiadienis

Vėsu. Apie pirmą nakties įsisegu pašiltinimus.
Prieš Trondheimą pradeda "kilbasint" miegan. Stoju aikštelėje prasimankštinti.
Pirmąkart pabendrauju lietuviškai su tautiečiu, kuris dirba vairuotoju norvegų įmonėje.
Įspėja apie galimybę ant asfalto susitikti su žvėrimis.
Prieš tris nemenkai išgąsdina ant kelio stovintis briedis, kurį pastebiu visai netikėtai, mat tvyro rūkas.
Vėl stoju, verduosi kavą, naktipiečiauju.
Rytas apsiniaukęs, karts nuo karto papurškia lietus.

Paveikslėlis

Iškart už Tronheim nusuku į E39 kelią.
Neperšlampamas kelnes nusimaunu, o lietaus striukės nenusiimu. Nėra labai šilta
Privažiuoju keltą Halsa - Kanestraum jau prasidėjus įlaipinimui.
Bilietą nusiperku jau kelte. Kaina ta pati-58 NOK.
Plaukiam neilgai, apie dvidešimt minučių.

Paveikslėlis

Prie vaizdų akys jau pripranta, kažko naujo nebelabai matosi.
Diena niūri, noro fotografuot nėra. Galbūt ir nuovargis po remonto ir bemiegės nakties prie to prisideda.

Paveikslėlis

Po kokių piam kilometrų iškart už tunelio įvažiuoju į 64 kelią, kuriuo vėl privažiuoju keltą. Sølsnes - Åfarnes.
Bilietas šiek tiek pigesnis-53 NOK. Matėsi kitas krantas todėl likau prie moco.
Navigatorius rodė, kad keltas juda iki 24 km/h greičiu.
Išvažiavus iš Åndalsnes miestelio patekau į Trollstigen National Tourist Route. Prasidėjo nenusakomo grožio landšaftas.

Paveikslėlis

Kelią iš abiejų pusių buvo suspaudę kalnai, nuo kurių sruvo begalė upelių.
Žemai kybantys debesys ir lengvas rūkas suteikė landšaftui fantasmagorišką atspalvį.

Paveikslėlis

Pirmas parkingas, atsiremiantis į serpantiną, vedantį aukštyn.
N62° 27.828' E7° 40.496'
Į kalną ir nuo jo važiavo nemažai automobilių, kartais susidarydavo spūstys.
Saugodamas galinių stabdžių kaladėlių likučius daugiau stabdžiau varikliu.
Tol kol nepajaučiau, kad kažkaip keistai pradėjo elgtis sankaba: garso daug, judesio nėra.
Pagalvojau, kad tokios nesėkmingos paros savo kelionėse dar tikrai neturėjau.
Tačiau trauktis nebebuvo kur, todėl "lipau" aukštyn.
Juolab, kad kai pasiguodžiau eiline problema Mardosui, pastarasis pažadėjo evakuoti iš bet kurio Europos taško.
Yra vadinasi dar draugų, o netik "protingas žmogus" :mrgreen:
Užkilus į viršų visos problemėlės kažkur išgaravo.
Vaizdai buvo įspūdingi. Pasirodė tik keista, kad toks turistų traukos centras nerenka jokio mokesčio.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Teisybės dėlei reikėtų pasakyti, kad pasielgiau gan vaikiškai, nes pamatęs, kad automobilių virtinės sumažėjo, dar kartą nusileidau ir pakilau smagiais serpantinais.
Nekreipdamas dėmesio į prieš tai besikaprizinusią sankabą. Ji, beje, dirbo be priekaištų.
Antrąkart pakilęs į viršų patraukiau Trolių keliu toliau.
Vaizdai nenusakomi. Reik būt rašytoju, kad sugebėtum perteikti visą didybę ir grožį.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Kadangi nuovargis darė savo, tai nusprendžiau netempti į naktį ir ieškotis nakvynės.
Ją radau už 25 kilometrų. Tai buvo Valldal kempingas.
N62° 20.001' E7° 22.814' . Nesiderėdamas susimoku 370 NOK/41,5 EUR.
Vieta tikrai graži, yra wi-fi. 9/10, nes miegu be patalynės (nežinojau kaip paprašyt, o kad jos gali nebūti??? Net mintis tokia neatėjo :? )

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Prasiskalbiu šiek tiek drabužių, pasigaminu vakarienę, nusimaudau ir prieš šešias vakaro "išsikinkau". Be alaus...

Dviejų dienų maršrutas:

Paveikslėlis
Paveikslėlis

"Susaninas" rodė 971 km (iš jų 14 km keltais). Pravažiuota 957 km.
Benzinas 14,41 ltr po 15,59 NOK/1,77 EUR
12,69 ltr po 14,99 NOK/1,70 EUR
13,80 ltr po 15,81 NOK/1,77 EUR (matyt kitokiu kursu jau skaičiavo bankas)
19,31 ltr po 14,79 NOK/1,66 EUR.

Dar šiek tiek 8 dienos nuotraukų: https://goo.gl/photos/U4jN8PQ371ao2H546


Paskutinį kartą redagavo Drakas 01 Rgs 2015, 12:14. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Norge 2015
StandartinėParašytas: 27 Rgp 2015, 14:21 
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 03 Kov 2012, 21:20
Pranešimai: 103
Liepos 9, ketvirtadienis
Išmiegojęs 12 valandų jaučiausi tikrai pailsėjęs :lol:
Kava, dušas, pusryčiai, netas... Žodžiu viskas kaip jau įprasta.
iš naujo pasiplanuoju maršrutą, kadangi nuo minties pravažiuoti E39 keliu link Bergeno tenka atsisakyti. Trumpinu maršrutą, nors laiko tikrai dar turiu, mat keltas į Švediją sekmadienio vakare, o į Klaipėdą-pirmadienio vakare.
Tačiau sutariau su Bilu, kad jis man nupirks galines stabdžių kaladėles, tad stengiuosi "noriu" suderinti su "reikia".
Nusipirktas žemėlapis tikrai informatyvus, nes jame pažymėti gražiausi turistiniai keliai.
Renkuosi 63 kelią ir vienuoliktą išvažiuoju.
Rytas gražus, vaizdai-norvegiški :mrgreen:

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Už kelių kilometrų privažiuoju keltą Linge - Eidsdal. Pirmąkart tenka palaukti.
Net 15 minučių :lol:

Paveikslėlis

Beplaukiant net atsirado noras kažką nufotografuoti

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Greitai privažiuoju Eidsvatnet ežerą. Vaizdai kerintys, tad truputį pasivaikštau.
Pradeda lynoti.

Paveikslėlis

Nenustoja stebinti norvegų požiūris į turizmą.
Nors šalis tikrai verta turistų dėmesio ir turizmo infrastruktūra gerai išvystyta, tačiau užkliuvo tai, kad prie didesnės dalies poilsio ar apžvalgos aikštelių reikėtų atlikti landšaftinius kirtimus.
Menkaverčiai krūmai ir medeliai uždengia gražius vaizdus, o norint nufotografuoti peizažą tenka rimtai paieškoti taško, iš kurio matytųsi bent nedidelė dalis landšafto, neužstoto augmenijos.
Visa kita tikrai be priekaištų. Kempingų begalė, nuorodų, ženklų, sužymėtų maršrutų taip pat netrūksta. Veiklos pakaks tikrai visiems: ir pradedantiesiems, ir patyrusiems.

Paveikslėlis

Lietutis veja toliau, bet ne per toliausiai :lol:
Gan greit pravažiavęs smagų serpantinčiką privažiuoju Geiranger fiordo apžvalgos aikštelę.
Jame knibždėte knibžda kemperių.

Paveikslėlis

Lietus darosi stipresnis, tad daug foto nebespėju padaryti. Pradeda lyti nevaikiškai.

Paveikslėlis

Kitoje fiordo ir miestelio pusėje matosi Saulė, tad skubu, kad lietus nepersimestų į ten. Leidžiuosi vėl nepiktu, bet gražiu serpantinu.

Paveikslėlis

Miestelyje pasitinka trolis. Pasivaikštau, atsigeriu kavos, pažiopsau į gausius turistų būrius. Nenuostabu, mat Geirangerio fiordas įtrauktas į UNESCO paveldą ir yra vienas iš lankomiausių objektų Norvegijoje.
Baigiasi cigaretės, tad patiriu eilinį skandinavišką finansinį šoką :evil:
Marlboro pakelis 112 NOK/12,58 EUR. O trolis piktžiugiškai šypsosi-paC kaltas...

Paveikslėlis

Kitoje fiordo pusėje Saulė tebešvietė, tad buvo laiko pasižvalgyti.

Paveikslėlis

Už penkių km ženklas kviečia nusukti į dešinę. Tipo kažkoks gražus keliukas.
Nu jo, tiltas toks visai nieko, o siūlomas keliukas lanku užveda ant tilto ir vėl grįžta į 63 kelią. N62° 04.659' E7° 14.063'
Grožio-du šimtai metrų.

Paveikslėlis

Sekantis lankytinas objektėlis buvo už 15 kilometrų. Tai Dalsniba. http://www.dalsnibba.no/index.php?lang=en
ir atrodyt turėjo šiteip (foto nufyrinta iš neto :roll: ) :

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Suku į kairę ir per rūką nepastebiu, kad prie pakelto šlagbaumo būdelėje sėdi žmogutis.
Kaip labai susipratęs pilietis grįžtu atgal, šlagbaumas nusileidžia. Žmogelis man kažką pasakoja, bet man neįdomu, nes nieko nesuprantu.
Išsiaiškinu tik, kad VISA neapsimokėsiu, reikia kreditinės. 110 NOK/12,36 EUR (babkes nuskaitė tik rugpjūčio 12).
Susimokėjęs pajudu aukštyn. Debesys visai žemai, siaubingas rūkas. Prieš pat viršūnę prisidėjo dar ir sniegas. Matomumas nulinis, vėjas tiesiog nori nupūsti mocą nuo kelio. Rankos šąla siaubingai.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Tik pakilęs į patį viršų pagalvoju, kad gal tas prižiūrėtojas tiesiog norėjo pasakyti, kad neverta į viršų keltis, kadangi absoliučiai nieko nematyti. Tačiau aikštelėje yra keletas autobusų ir nebe taip apmaudu, kad ne tik man nieko nesimato :mrgreen: Lietuviškai teip.

Termometras rodo tris laipsnius, rankų nebejaučiu, tad leidžiuosi žemyn. Nustoja snigti, po truputį sklaidosi rūkas. Sustoju ir svarstau galimybę dar kartą pasikelti į 1,5 km (gal kas nors jau matysis). Tačiau viršukalnė dar lyg piene, tad skubu žemyn šildytis.

Paveikslėlis

Nusileidus randu kavinę, kur iškart ir lendu. Rankas šildau po tekančiu šaltu vandeniu, tačiau jas visvien gelia. Kažką kramtau, daug arbatos. Po truputėlį atšylu ir lendu lauk.
Didelei mano laimei pasirodo, kad tokių berazumių, mėgstančių šaltį, yra ir daugiau. Pilnas kiemas sušalusių dviratininkų.

Paveikslėlis

Už keletos kilometrų atsiremiu į 15 kelią ir suku kairiau. Prie ezero Breiddalsvatnet sustoju pasivaiščioti. Džiaugiuosi, kad diena tikrai labai turtinga vaizdais.

Paveikslėlis

Dėmesį pritraukia ženklas, kad ne visi keliai rekomenduojami kemperiams :lol: . Kelias 258 turėtų būti smagus, tačiau šiandien jis man ne pakeliui.

Paveikslėlis

Kaip buvęs turistas vandenininkas negaliu ramiai pravažiuoti pro sraunias upes. Upės teka nuo kalnagūbrių ir jų srovė, vandens kiekis priverčia su pagarba klausytis griausmingo dundesio. Gaudau save, kad visai smagu būtų prasinešti su kajaku ne kuriais slenksčiais.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Tik įvažiavęs į Lom miestelį truputį nugrybauju ir per anksti pasuku į dešinę. Kelias iš 15 patampa 467. Tačiau prasidėjęs smagus žvyrkelis nejučia "užkabina", tad noro apsisukinėti tikrai nėra. Juolab, kad navigatoriuje matau, kad tikrai sugrįšiu į pagrindinį kelią.
Žvyrą keičia skalda, tenka stotis ant pakojų ir taip važiuoti keletą kilometrų. Kelio danga nestabili, priekis taip ir nori nuplaukti į šoną.
Mano pastangos apvainikuojamos tikrai neturistiniais vaizdais. Pravažiuoju šiek tiek apleistus kaimelius, nėra tos išgirtosios norvegiškos tvarkos.

Paveikslėlis

Grįžęs į asfaltą randu jau 55 kelią, kuriuo važiuodamas neužilgo matau rodyklę į kairę: Leirvassbu 14. Iškart nusuku tik dėl įdomumo, mat puikus žvyrkelis. Privažiuoju gražų medinį tiltą. 61°39'35.7"N 8°10'57.4"E

Paveikslėlis

Tada "užsikabinu" ir nusprendžiu pasižiūrėti kas tas yr Leirvassbu.
Labai greit keliukas atsiremia į šlagbaumą. Nors su mocu pralįsti nėra jokių problemų, tačiau nusprendžiu būt geru turistu ir susimoku kreditine 60 NOK/6,71 EUR. iškrapštyti bilietuko nepasiseka, šlagbaumas nesikelia. Nusprendžiu jį apvažiuoti, nes juk susimokėjau. Grįžtu prie moco, atsisėdu ir obana-šlagbaumas pakyla. Gal teisybę rašo, kad esi stebimas :roll:

Paveikslėlis

Keliukas siauras, kažkada su puikia asfalto danga. Dabar gi toks koks yr-gėris softui :lol:
Kalnai iš abiejų pusių pradeda spausti kelią, dingsta žaluma, atsiranda sniego, vėl atvėsta. Kas po paraliais sugalvojo nulinę tempertūrą liepos mėnesį?

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Kelias už kokių dešimties kilometrų pasibaigia. Iš visų trijų pusių kalnai, daug sniego.
Šalta, mlia!!!

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Toli šliaužioti per sniegą nesinori, tad lendu šildytis į kavinę, pasidžiaugiu wi-fi. Po pavakarių pajudu atgal.
Jau laikas ieškotis nakvynės. Vėl pradedu kalenti dantimis, aukštis virš kilometro, vėjas, sniegas ir nepakartojami vaizdai.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Pirmas pakeliui pasitaikęs viešbutis pasirodė labai prabangus, tad judu toliau. Laikrodis nenumaldomai artėja prie 21-os valandos. Dar vienas viešbutis. Šitas išvis tik naujarusiams :twisted: . Bet palapinėje šiandien miegoti tikrai nesiruošiu, todėl nusprendžiu, kad sekantis bus tikrai mano.
Ir štai viešbutis: N61° 30.276' E7° 48.110' . Vertinčiau kaip 9/10. Patiko.
Privažiuoju ir... trauktis nėra kur-"protingas žmogus" primena duotą pažadą. Įeinu karingai nusiteikęs ir pasisveikinęs rodau, kad noriu miegoti. Atverčia kaininką. Kainos nuo 1250 NOK ir aukštyn :shock:
Matyt mano veidas buvo iškalbingas, nes administratorė kažką aiškindama pasiėmė labiau nušiurusį popieriuką. Nu va, nuo to ir reikėjo pradėti. Keturvietis kambarys 490 NOK/55,65 EUR. Kaip ir nieko. Bet, mlia, dar 120 NOK už patalynę... Viešbutyje... Nelabai suprantama, bet moku 69,28 EUR ir judu kurdintis. Mano korpusas senutis, dar XX a. pradžios namukas, visas prakvipęs senove.. Tualetai ir dušai koridoriuje, nors už šiltą vandenį variokų neprašo :-). Wi-fi tik naujame korpuse, ten pat ir restoranas. Šiandien kavinėje jau valgiau, "protingas žmogus" siūlo pataupyti :lol: . Juolab, kad maistelio ir alučio turiu nusipirkęs.
Pradeda jaustis, kad tolstu nuo Šiaurės-po dvylikos kmbaryje beveik tamsu.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Pravažiuota 249 km. Šios dienos maršrutas:

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Daugiau dienos foto https://goo.gl/photos/5HSQhXRufscCtmFx6


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Norge 2015
StandartinėParašytas: 28 Rgp 2015, 14:08 
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 03 Kov 2012, 21:20
Pranešimai: 103
Liepos 10, penktadienis
Prabundu prieš septynias.
Tradicinė rytinė, bet laaabai brungi cigaretė, kavytė. Ilgokai palinkstu prie žemėlapio: norisi kuo daugiau išpešti iš susiklosčiusios situacijos.
Dienos maršruto dėliojimui ir tradiciniams ryto darbeliams sugaištu pusantros valandos. Išjudu prieš pat devynias. Nuo kalno dar kartą užmetu akį i slėnį, kuriame nakvojau.
Nuostabūs serpantinčikai, vėsoka. Termometras rodo septynis laipsnius.

Paveikslėlis

Šiaip Norvegijoje teko gan dažnai sutikti apysenių automobilių. Skandinavai mėgsta raritetus :roll: . Vienoje aikštelėje susitikau prancūzų pensinyką, kuris su užsienio kalbomis draugauja kaip ir aš. Taigi lietuviškai supratau, kad senų automobilių klubas susiorganizavo kelionę į Norvegiją. Važiuoja virš trisdešimt automobilių, kuriuos vėliau mačiau stovinčius prie viešbučio.
Varliavalgis aprodė savo automobiliuką, kuris skaičiuoja jau penktą dešimtį.
Pradeda normaliai šildyti Saulė, išsisegu pašiltinimus. Laiko dar marios, o iki kelto mažiau nei 60 km.

Paveikslėlis

Diena pasitaikė labai šilta. Laiko turėjau marias, tad daug šliaužiojau pėsčiomis. Baldzielinau nuo kataloginių vaizdų. Jautėsi tikra vasara.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Važiavau palei ilgiausią Norvegijoje Sognės fjordą (Sognefjorden). Jis į kontinentinę Norvegiją įsiterpęs beveik du šimtus kilometrų ir yra antras pagal dydį pasaulyje. Bevažiuodamas 55 keliu pamačiau nuorodą į Solvorn miestelį. Ženklas rodė kažką verto dėmesio, tad nusukau. Besileisdamas serpantinu privažiavau labai mielą ir jaukų miestelį.
Namukai mažyčiai, beveik visi nudažyti baltai. Gatvelės siaurutės, dvelkia kaimiška ramybe. Atrodo, kad laikas sustojo.
Nueinu iki kelto, kuris visiškai archajiškas ir mažuliukas. Kelia į Ornes, kaimelį kitame krante. Informacinis stendas skelbia, kad ten yra labai sena medinė bažnyčia.
Atsisakau kultūrinimosi ir einu į vietinę kavinę pasisemti energijos. Tradiciniai norvegų širdiniai blynai maloniai nuteikia gomurį ir numarina bado kirminą.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Neskubėdamas grįžtu į 55 kelią, prie Sogndal miestuko nusuku į 5 kelią. Privažiuoju norvegiškas Rumšiškes: http://www.dhs.museum.no/en . N61° 12.420' E7° 11.304'
Iki kelto navigatorius rodo viso labo penkis kilometrus, laiko iki jo dar marios. Tad perku bilietuką 80 NOK/9 EUR ir, kartu su prancūzų grupe, žingsniuoju susipažinti su skandinaviškos praeities buitimi.
Teritorija žymiai mažesnė už Rumšiškes, galbūt tai tik regioninis muziejukas. Tačiau viskas sutvarkyta be jokio patoso ir pagražinimų.
Vaikštai neskubėdamas ir trauki į save geras emocijas. Aura čia labai gera.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Grįžęs iki moco persimetu keliais bendrais sakiniais su užkalbinusiu lietuviu-autobuso, atvežusio prancūzų turistus, vairuotoju. Autobusas su lietuviškais numeriais, darbas sezoninis. Pasiguodžia nesveikai aukštomis kainomis :twisted:
Pakelės parduotuvėleje apsiprekinu ir prie keltų terminaliuko atsirandu likus pusantros valandos iki išplaukimo. N61° 10.973' E7° 15.001'

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Eilė jau nemenka susirinkusi. Likus pusvalandžiui iki kelto atsiranda kelto "bilietukininkai". Jaučiuosi atsipūtęs, mat mano bilietukas pirktas dar namuose. Ir nepigus toks, sakyčiau. Buvau sumokėjęs 729 NOK/84,75 EUR. Tačiau vaikinukas kasininkas kažką man emocingai aiškina, rodo į mocą. I do nott understand... Ateina kitas terminalo darbuotojas ir taip pat mėgina paaiškinti, kad bilietas nupirktas automobiliui, o aš su mocu. Nu, ir ką? Pats kvailys, permokėjau vadinasi. Viskas ok.
Automobilių daugėja, prasideda tarpusavio razborkės kas kada atvažiavo, kas kur turi stovėti. Susidaro įspūdis, kad visi į keltą gali netilpti.
Grįžta terminalo darbuotojas ir duoda man 200 NOK kupiūrą. Apšalęs nuo tokio veiksmo greitai galvoje modeliuoju panašią situaciją Lietuvoje. Grąžintų? Be jokio popierizmo, be jokių parašų, tiesiog taip paprastai... "Protingas žmogus" pirmas atsipeikėja ir tyliai sako: išgraužk :mrgreen:
Atplaukia keltas. Jis tikrai labai nedidelis. Terminalo darbuotojai tik jiems suprantama tvarka pradeda reguliuoti pasikrovimą. Aš vienintelis su matacyklu, niekaip negaliu sulaukti savo eilės. Pagaliau, vienas iš paskutinių į keltą įvažiuoju ir aš. Krante lieka daugiau nei dešimt netilpusių automobilių. O keltas kursuoja tik du kartus per dieną.
Pirmąkart pasijaučiu pasielgęs teisingai, kad pirkau bilietą iš anksto. Nors teisybės dėlei reikėtų pasakyti, kad motociklams vieta tikrai atsirastų.
Žmonių labai daug, mat be vairuotojų ir keleivių, dar visas autobusas ispanų susigrūdo.
Išplaukiam. Kelionė turėtų trukti apie tris valandas. Vaizdzelis nenusakomo grožio.

Paveikslėlis

Kapitonas labai paprastas. Kviečiasi vaikus į savo kabiną, leidžia sukti kažkada veikusį vairąratį. Daug šneka, rūko ir geria kavos. Kol fjordas buvo gan platus, tai priplaukdavo tai prie vieno, tai prie kito kranto, kad keleiviai galėtų iš arčiau pamatyti krioklius, užutekius, gražesnes uolas.

Paveikslėlis

Einant kelionei į pabaigą fjordas siaurėja. Stebina iš visų pusių kalnų apsuptyje įsikūrusios pavienės sodybos, vieniši namai. Vienintelis susisiekimas vandeniu.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Truputį po šešių pasiekiame Gudvangen. Mane išleidžia su pirmais automobiliais. Žinojo kada ir kaip reikia pakrauti mocą :roll:
Pradžioje važiuoju E16 keliu, Vossevangen miestuke nusuku į 13 kelią. Už Granvinsvatnet ežero įlendu į tunelį. Šiaip važiuoti Norvegijoje tuneliais teko tikrai daug. Tačiau tokiu dar tikrai nevažiavau. Jis gan ilgas, 7,5 km. Tačiau didžiausią įspūdį padarė žiedas tunelyje. . Kadangi važiuojant tuneliu nefotografuoju :lol: , tai foto "pasiskolinau" iš interneto.

Paveikslėlis

Tik išvažiavus iš tunelio iškart patekau ant Hardanger tilto, kurio ilgis 1380 m. Tiltas pastatytas per Hardangerio fjordą-antrą pagal dydį Norvegijoje (179 km). Nuotrauka irgi iš interneto platybių.

Paveikslėlis

Tiltas atsirėmė vėl į tunelį su dar vienu žiedu, kuris irgi buvo apšviestas melsvai. Jame iš 13 kelio nusukau į 7.
Eidfjordo miestelyje pradedu dairytis nakvynės. Sustoju prie savotiškai papuoštų medžių.

Paveikslėlis

Viename pensionate vietų nėra, kitame nerandu šeimininkų. Už keletos kilometrų labai status keliukas veda į pakelės kempingą Finnansteinflaten camping. N60° 24.976' E7° 09.010'
Mėginu laimę čia. Sužinau, kad reikia klausti how much, nors anksčiau visi suprasdavo how many :mrgreen:
Cabin/namelis 350 NOK/39,7 EUR, arba tent/palapinė 125 NOK/14,2 EUR. Vertinčiau 10/10.
Renkuosi pastarąjį variantą. Vakaras nuostabiai šiltas, palei upę stovi mocai vokiškais numeriais.
Kuriuosi, prausiuosi, gaminu ir vakarieniauju. Karštas vanduo apmokamas geranoriškai :lol: . Ant laiptų stovi metalinė dėžutė su užrašu: Shower 10...
Trumpas pokalbis su vokiečiais pirštų pagalba, sugeriam po skarbę alaus.
Prieš miegą einu pasivaikščioti palei upę. Daug "maškaros" ir jau tamsu.
Net neįprasta, kad vienuoliktą jau temsta...

Paveikslėlis

Šios dienos maršutas:

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Pagal navigatorių 275 km, pravažiuota 228 km (47 km su keltu).
Benzinas
17,97 ltr po 15,76 NOK/1,79 EUR
6,8 ltr po 14,49 NOK/1,65 EUR

Dienos foto: https://goo.gl/photos/da5NPBU8Rstqhrow5


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Norge 2015
StandartinėParašytas: 01 Rgs 2015, 05:52 
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 23 Geg 2013, 14:10
Pranešimai: 272
Miestas: Anykščių r.
Nuostabus pasakojimas ir vaizdai ;) tik pastaba butu, kad nebutina i viena zinute sukisti tiek nuotrauku, gaunasi viename puslapyje reikia puse kilometro atsiskrolinti ir surasti tesini, ne gana to pradeda foto uzsikraudineti ir vel nusoka kazkur i virsu :mrgreen:

_________________
HONDA CRF450X 2006 NOW
HONDA XR650R 2000 SOLD
HONDA NX650 1992 SOLD
https://www.youtube.com/user/Nissmo001


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Norge 2015
StandartinėParašytas: 01 Rgs 2015, 07:16 
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 03 Kov 2012, 21:20
Pranešimai: 103
Monti,
sens jau ašei ir su kompu nelabai draugauju :wink:
džiaugiuosi, kad išmokau bent foto sukelt :mrgreen:
tad pastabą priimu, bet kaip padaryti kitaip-nežinau :roll:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Norge 2015
StandartinėParašytas: 01 Rgs 2015, 08:01 
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 23 Geg 2013, 14:10
Pranešimai: 272
Miestas: Anykščių r.
Cia gal daugiau forumo spraga, nei musu naudotoju, cia kaip pastebejau- atsiranda naujas puslapis kas 10 zinuciu ;) o jei 1 zinute 1km ilgio, forumiukui px :oops:

Drakai, cia kaip terminatoriuje- Senas, bet nesudiles ;) :mrgreen:
As po APL, vargais negalais imeciau 10 nuotrauku ir tai pasirode labai sunkus ir laiko reikalaujantis darbas :D o tu cia su visom aprasytom akimirkom ;)
Maladiec!

_________________
HONDA CRF450X 2006 NOW
HONDA XR650R 2000 SOLD
HONDA NX650 1992 SOLD
https://www.youtube.com/user/Nissmo001


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Norge 2015
StandartinėParašytas: 07 Rgs 2015, 13:42 
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 03 Kov 2012, 21:20
Pranešimai: 103
Liepos 11, šeštadienis
Puikiai pailsėjęs prabundu šeštą ryto. Vokiečių stovykloje girdisi tragiškas knarkimas, matyt vakar dar "pasėdėjo". Pasivaikštau palei upę, atlieku tradicinius, jau ritualu tapusius darbelius.
Trumpai prisėdu prie žemėlapio, kad pasiplanuoti šios dienos maršrutą, mat pas Bilą noriu pakliūti vakarop. Visgi atostogos daro savo-nebeatsirenku, kad šiandien išeiginė :mrgreen: .
Prieš aštuonias išjudu 7 keliu link Geilo.
Neužilgo privažiuoju Voringfossen krioklį N60° 25' 33.6" E7° 14' 48.2".

Paveikslėlis

Nors šiaip aukščio prisibijau, tačiau kažkaip be didesnio jaudulio pavaikščiojau palei pat uolų kraštą.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Kelias šiek tiek užkabina Hardangervidda nacionalinio parko teritorijos. Šiluma kažkur pasitraukė, tačiau pašiltinimo dar nesegiau. Vėl grįžau į žiemos-pavasario sandūrą. Atšiaurus ir labai savotiškas grožis. Ramybė tiesiog spengiančiai užgula ausis.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Vaikštinėju po tundrą kol sušylu. Prakaitas pradeda graužti akis tad pajudu tolyn. Už kokių penkiasdešimt kilometrų atsiranda šiek tiek žalumos. Termometras rodo 13 šilumos.

Paveikslėlis

Geilo miestelyje išsuku iš 7 kelio į 40. Dar keliasdešimt kilometrų ir su kalnais tenka atsisveikinti. Neatsirado lygumos kaip Lietuvoje, tiesiog kalnai palengva perėjo į kalvas, tad stoju atsisveikinti.

Paveikslėlis

Laikas slenka lėtai nors kilometrai palengva bėga. Tai vienur, tai kitur nusuku į šalį, kad patikrinti ar teisybę sako informaciniai ženklai. Taip privažiuoju prie nedidelio vietinės architektūros muziejuko. Tiesiog išgeriu kavos, pasigrožiu senovine "tačka" ir "užmušinėju" laiką.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Į akis krenta protingai išnaudojama vandens energija. Tokių elektrinių labai daug.

Paveikslėlis

Prieš Vieggli miestelį nusuku į 107 kelią, kad apžiūrėti kažkokią labai seną bažnyčią. Spėjama, kad ji pastatyta XII a. antroje pusėje, nors rašytiniuose šaltiniuose pirmąkart paminėta 1425 metais. Nedidukė, labai miela, kvepianti močiutės sena kraičio skrynia :) .
Įspūdingai atrodė paveikslai nutapyti tiesiog ant rąstinių sienų ir lentų.
Teko susimokėti 50 NOK "savanorišką" lankymo mokestį, nors iš vėliau atvykusios norvegų šeimos jo ir neprašė. Diskriminacija, blyn :oops:

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Mažos kapinaitės dvelkė nepajudinama ramybe, stebino paprastumu ir kukliais paminklais.
Oras įkaito nevaikiškai, tad vandens į gertuvę prisipyliau iš čiaupo, skirto laistymui. Netgi labai skanus tas vandenukas.
Prie Svene miestuko pastebiu apleistą geležinkelį. Lendu pėsčiomis į tunelį šiek tiek atvėsti. Einu tol, kol dingsta dienos šviesa. Tamsu, nors išsišiepk, bet nepadės :mrgreen:

Paveikslėlis

Už Hvittingfoss miestuko užsižiopsau ir nugrybauju dešiniau 40 keliu. Tačiau greit pastebiu padarytą grybą ir tenka apsisukti. Už Lardal miestuko nusuku kairiau į 220 kelią.
Smagus siauras ir vingiuotas keliukas veda link šios dienos tikslo-pas Bilą.
Įvesto adreso navigatorius neranda, tad pradžioje pralekiu pro posūkį pas Ritį. Už kelių šimtų metrų matau, kad namų numeracija nebetinkama, tad sukuosi ir neužilgo matau mojuojantį Bilą. Finita la commedia-šios dienos, o aplamai ir visų atostogų kilometrai į pabaigą.
Iškart įkalam alaus, lietuviško :mrgreen:, statau mocą į garažą, persirengiu.
Neilgas mėsytės kepimo procesiukas, malonūs pašnekesiai prie stalo, dar ir dar alaus.
Šiek tiek laiko atiduoti duoklę internetui, dušas ir lovytė. Labanakt...

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Dienos maršrutas:

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Pravažiuota 401 km.
Benzinas 14,76 ltr po 14,49 NOK/1,65 EUR.

Šiek tiek dar foto: https://goo.gl/photos/rudCu64ooLYcC4cm6


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Norge 2015
StandartinėParašytas: 08 Rgs 2015, 15:35 
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 03 Kov 2012, 21:20
Pranešimai: 103
Liepos 12, sekmadienis
Kažkaip neįprasta atsibusti pas pažįstamus žmones. Tačiau, išgirdęs už durų jau vykstantį gyvenimą, keliuosi.
Skani rytinė kava, puikus rytas, naminiai pusryčiai.

Paveikslėlis

Netempiant gumos einu keisti stabdžių kaladėlių. Mocas pirmąkart per atostogas miegojo po stogu :wink:

Paveikslėlis

Pakeitus kaladėles, su Bilu atkreipiam dėmesį į šlapią stabdžių šlangutę. Mėginimai nustatyti priežastį rezultatų neduoda, tad dedu skersą ir skubu ruoštis išvykai prie "Žemės krašto". Bilas sodinasi šeimyną, uošvę ir važiuojam link Slottsfjellet. Pakeliui Ritis įdomiai ir vaizdingai pasakoja apie gyvenimo Norvegijoje ypatumus.

Paveikslėlis

Atvažiavę randam tuščius parkingus, mat dar ankstoka. Tačiau bevažiuojant užmiega Bilo sūnus, tad link jūros einame trise: Bilas su dukryte ir ašei.
Pasitikęs švyturys įrodo, kad senovėje žmonės buvo tikrai išradingi. Elementariai ir nesudėtingai išspręsta...

Paveikslėlis

Žmonių kolkas nedaug, uolos nugludintos vandens ir vėjo. Tokio dydžio dar nematytos nugludintos uolos. Vaikščioti lengva, nors ir slidoka.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Bevaikščiodami užmatome medūzų, Bilas demonstruoja kaip gaudyti krabus.

Paveikslėlis

Įsidienoja. Žmonių pradeda daugėti. Ruošiamės palikti "Žemės kraštą". Grįžinėjam iki parkingo.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Daugelyje vietų prie jūros, kur žmonės nuo senų laikų užsiiminėjo žvejyba, galima sutikti įvairiausių paminklų, simbolizuojančių laukimą, netektis, viltį...

Paveikslėlis

Pakeliui Bilas užsako picą išsinešimui. Keista girdėti litwiną beriantį norvegiškus žodžius kaip žirnius. Bet arba Ritis prastai aiškino, arba norvegiški aborigenai truputį buki, tačiau picos tenka laukti. Nusprendžiame valgyti vietoje :mrgreen:
Vėliau dar nuvažiuojam į miesto pliažą. Vandens temperatūra ir keli besimaudantys vaikai maudynėms tikrai neįkvėpė :lol: . Tad tik pažiopsojau į vaikystėn pasidavusį Bilą :mrgreen:

Paveikslėlis

Grįžus Bilas pasidalino puikiais vazdais iš kelionės 2013-ais į Ukrainą.

Paveikslėlis

Laikas bėga kaip pašėlęs. Tenka atsisveikinti su svetingais Bilo namais ir judėti link kelto.
Išgėręs atsisvekinimo kavą 17.20 išjudu link Sandefjordo. Po pusvalandžio aš vietoj ir jau praėjęs check in'ą. O keltas išplaukia tik 19.30. Tenka laukti ir žiūrėti kaip dirba norvegų muitininkai. Su vienais persimeta keliais sakiniais, o vieną kemperį ir tris lengvuosius siunčia į patikros zoną. Ten vartai užsidaro ir keturi muitininkai kažko ieško. Matyt neranda, nes po keliolikos minučių visi sėkmingai važiuoja toliau.
Pagaliau važiuojam į keltą ir mes-penki mocai ir begalė automobilių. Prisirišęs mocą lipu aukštyn, bet duty free dar neveikia, tad sėdžiu viršutiniame denyje ir žiūriu į tolstančią Norvegiją. Smagios buvo atostogos, ir "protingas žmogus" visai neįkyrėjo...

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Duty free reikia rodyti kelto bilietą. Aš jį palikau moco krepšyje. Kalbėt nemoku, bet ir nereikia. Mano pirkiniai vaikiški, palyginus su kitais :mrgreen: . Pasiimu alučio, lauktuvėms po litrą likerio ir akvavito, saldainių ir šokolado. Dar porą pakelių cigerečių, kurios perpus pigesnės nei Norgėj, ir kramtomo tabako. Šiaip. Dėl įdomumo :roll:
Kasininkas moja ranka, susimoku ir einu kultūrintis. Kajutkompanijoje vyksta kažikoks koncertuks. Bičiukas skambina gitara ir gražiai dainuoja, bet aš karts nuo karto prisnūstu :lol:
Dešimtą valandą vakaro išsikrauname Strömstad. Išlekiu naglai su pirmais automobiliais, nors mūsų eilė dar nejudėjo. Navigatorius rodo 485 kilometrus iki Karlshamno. Jaučiu, kad laukia trečia bemiegė atostogų naktis. Važiuoju E6 keliu.
Prieš vidurnaktį darosi vėsu, įsisegu abu sluoksnius. Tamsu, iš priekio važiuojantys nuolat mirksi, kad persijungčiau šviesas. Mocas perkrautas, o poliarinė diena liko praeity. Tenka neramiems blizginti afrikytės ilgosiomis :roll:
Prieš vidurnaktį užsipilu benzo:
10,65 ltr po 14,59 SEK/1,58 EUR.
šiek tiek foto: https://goo.gl/photos/Per8Td4vKgFWhhD48
Liepos 13, pirmadienis
Apie pirmą stoju užvalgyti. Primusą traukti tingiu, tad sukertu porą sumuštinių užgerdamas mineraliniu. Dar po valandos prasideda miego vaikymo ritualas. Mėginu nusukinėti nuo pagrindinio E6 kelio, kad rasti viečikę nusnūsti. Pirmąkart tą darau už Stenungsund miestuko. Antrąkart Kungälv mieste. Šį kartą ratukas gaunasi virš 50 km, tačiau nieko doro nerandu. Tamsu, nors į akį durk. Visi šalutiniai keliukai veda pas gyventojus, nelabai tinkama vieta palapinei. Apsisukęs grįžinėju šiek tiek kitu keliu ir atsiremiu į naktį neveikiantį keltą. Vėl apsisukimas ir grįžtu į pagrindinį kelią.

Paveikslėlis

Taip pravažiavus dar apie 60 km miegas trumpam pasitraukia. Įvažiuoju į Göteborg. Pagal nuogirdas žinojau, kad tai gražus miestas, tad prasuku garbės ratą po senamiestį.
Pravažiavus apie 50 kilų dar ir dar kartą mėginu laimę rasti vietą palapinei. Jau šviesu, o iki Karlshamno lieka mažiau nei du šimtai kilometrų. Prie kelto reikia būti 17 valandą. Tad laiko turiu labai daug, o miegas vėl įkyriai beldžiasi :oops: . Prasideda įkyrus lietutis, velkuosi lietnyką ir važiuoju toliau.
Už Halmstad miestuko išsuku į 15 kelią ir už 60 kilometrų pagaliau randu vietą poilsiui.

Paveikslėlis

Tačiau palapinės statyti nėra jokio noro. Griūnu su visu lietnyku ant samanų ir mėginu nusnausti. Lietus įkyriai lašnoja, užsidedu šalmą ir toliau drybsau. Po valandos jaučiuosi visai puikiai, lietus liovėsi. Verduosi kavos ir brūžinu tolyn. Vaizdai po Norvegijos tokie nuobodūs, kad net minties apie nuotraukas nėra.
Osby miestuke prasuku ratuką tikėdamasis surasti kokią kavinę. Tačiau dar ganėtinai anksti, tad tenka pasitenkinti tuo, kad randu kažkokio filmo dekoracijas.
Piluosi benzo: 15.17 ltr. po 14,59 SEK/1,58 EUR.

Paveikslėlis

Dar už kokių 20 km užsimanau nusukti pasižiūrėti siūlomų grožybių. Nieko gražaus nerandu, (mat tiesiog neprivažiavau kelių šimtų metrų) jokių nuorodų nėra. Bet smagus žvyriokas. Pamėginu užsirioglinti ant marmuro luitų prie karjero, bet kad baisiai slidu. Dar tik betrūksta koją išsisukti...

Paveikslėlis

Oras šyla. Įvažiavęs į Karlshamną išsisegu pašiltinimus, užsuku iki keltų terminalo. Turiu dar daugiau nei penkias valandas laisvo laiko, tad važiuoju į miestą kultūrintis.

Paveikslėlis

Miestukas nedickas, švarus, jaukus ir labai provincialus. Net keista buvo pamatyti naujų vėjų atpūstą paminklą, pastatytą iš lego kaladėlių.

Paveikslėlis

Eismas daug kur vienpusis, netyčia užsiroviau vienon gatvelėn prieš srovę. Kažkaip nelabai man aiškūs tokie ženklai :mrgreen:

Paveikslėlis

Neskubėdamas pasivaikščiojau pajūriu, kaip švedų pensininkas pasėdinėjau parke ant suoliukų.

Paveikslėlis

Prieš penkias buvau keltų terminale. Keltas buvo pats didžiausias per visas atostogas. O bilietas-brangiausias. Pirkau prieš atostogas internetu. Mocas-36 EUR, lova keturvietėje kajutėje-94 EUR.

Paveikslėlis

Pirmąkart moco pririšimą atliko įgulos nariai. Permetė diržą per sėdynę ir prisegė. Rišau pats du kartus. Abu dviem diržais. Pasirodo nėra jokio reikalo :wink: .
Susirinkęs reikalingus daiktus palikau mocą ir užlipau ieškotis kajutės. Greita registracija ir susipažįstu su "kambariokais". Dušas, motorūbus keičiu į civilinius ir einu vakarieniaut.
Baro ir restorano kainos sukelia šypseną ir supratimą, kad brangios atostogos eina į pabaigą. Alus už tris eurus, vakarienė iš trijų patiekalų su desertu už aštuoniolika... Gėrizzz
Tačiau ilgai gurkšnoti alaus nėra sveikatos. Miegas pradeda griauti iš koto. Grįžtu į kajutę, dušiuks ir autas...

Liepos 14, antradienis
Ryte į dušą netraukė, kažkaip tvarkelė ten buvo ne labai :evil: . Prasikrapštęs po čiaupu akis išėjau "į žmones". Duty free asortimentas, palyginus su norvegiško kelto parduotuve, atrodė toks menkas, kad noro apsipirkinėti nebuvo. Papusryčiavau, parymojau ant denio ir jau reikėjo ruoštis.
Pusę dešimtos mocas palietė lietuvišką žemę.

Paveikslėlis

Pirma kolonėlė, pirma, labai skani lietuviška kava. Daug variklio apsukų, didelės kuro sąnaudos ir pagaliau namai.

Paveikslėlis

Paskutinių dienų maršrutas:

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Lietuvoje pilta benzino:
16,25 ltr. po 1,30 EUR
19,37 ltr. po 1,28 EUR
5,35 ltr. po 1,28 EUR

Trumpa reziumė
Visos atostogos
Motociklu 7643 km + keltais 616 km= 8259 km

Paveikslėlis

Sunaudota 424,59 ltr benzo = 5,555 ltr/100 km.
Vidutinė litro kaina 1,38 EUR/ltr
Pigiausias Rusijoje - 0,53 EUR/ltr
Brangiausias Norvegijoje - 1,92 EUR/ltr

Atostogoms išleista 2476 EUR. Kiek kiekvienoje šalyje tikrai negaliu pasakyti. Tiesiog pasiskaičiavau kam kokia išlaidų dalis teko.
Maistas, alus, alkoholis ir stabdžių kaladėlės 29,74 % (girtOklis ir apŽora, bei apsileidėlis)
Benzinas 23,60 % (niekur nedingsi)
Nakvynė 15,14 % (sutaupiau tris paras nemiegodamas :mrgreen: )
Keltai 11,54 % (būtų buvę dar daugiau)
Suvenyrai, lauktuvės 10,90 %
Muziejai, lankytinos vietos 6,06 %
Viza 3,03 %.

Tiek piniginių reikalų.
Šiaip nepavyko įgyvendinti pradinio plano pravažiuoti visa vakarine Norvegijos pakrante.
Matyt kada nors teks sugrįžti :mrgreen:
Į klausimą: ar neliūdna vienam važiuoti, vienareikšmiško atsakymo neturiu ir dabar, kai praėjo nemažai laiko ir įspūdžiai "susigulėjo".

Turėjau išsikeitęs rublių, norvegiškų ir švediškų kronų. Švediškas visas parsivežiau atgal.
Pravartu su savimi turėti ne tik VISA, bet ir MAESTRO kortelę-buvo atvejų, kad VISA negalėjau atsiskaityti.

Būtina su savimi turėti popierinį žemėlapį. Šįkart išvažiavau į kelionę be jo. Galbūt būčiau pamatęs ką nors daugiau.

Vertėjo daugiau pasirankioti info apie Norvegiją. Nebūtų reikėję savo kailiu aiškintis kokiuose prekybos tinkluose pirkti maistą.

Stengiausi išvengti turistų nuvalkiotų vietų, bet nevisada pavyko. Geiranger fiordas, Trolių kelias kažkokių neigiamų emocijų nepaliko, nors žmonių ten knibždėte knibžda.

Norvegijoje pigiau keliauti keliese-tada kempinguose namelis kainuos pigiau, nei vienam palapinė.

Iš anksto vertėjo pirkti tik du bilietus į keltus:
Karslhamn-Klaipėda
Kaupanger-Gudvangen (atostogų metu norinčių daugiau, negu gali paimti keltas)
visi kiti-be problemų vietoje. Gal tik vertėtų grafikus pasižiūrėti iš anksto.
keletas nuorodų:
http://www.tts.no/vennesund-holm/
http://www.fjord1.no/eng/ferry/ferry-ti ... kanestraum
http://reise2.fjord1.no/Fjord1IISStatic ... 15-452.htm
http://www.fjord1.no/eng/ferry/ferry-ti ... es-solsnes
http://www.fjord1.no/eng/ferry/ferry-ti ... sdal-linge

Tiek trumpai.
Ačiū visiems už kantrybę.
Iki susibirbimo!


Paskutinį kartą redagavo Drakas 15 Rgs 2015, 15:36. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Norge 2015
StandartinėParašytas: 08 Rgs 2015, 21:14 

Užsiregistravo: 20 Vas 2009, 17:57
Pranešimai: 24
MALAČIUS!!!!! Dideliausias AČIŪ uz super gerą kelionės aprašymą.Pats įdomiausias kelionės aprašymas kokius tik teko skaityti. Labai patiko aprašymo formatas, informatyvumas:tai teksto iliustravimas nuotraukom,gale teksto visos nuotraukos, trekas zemėlapyje, kainos, išlaidos ir t.t.. AČIŪŪŪŪ!!!!!!! P.S.:gaila tik, kad baigėsi kelionė ir pasakojimas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Norge 2015
StandartinėParašytas: 12 Rgs 2015, 08:22 

Užsiregistravo: 22 Gru 2008, 09:59
Pranešimai: 117
Puiku.
Ir kelionė ir aprašymas įspūdingas. Žinau, kad aprašyti ne ką mažiau vargo, ir užsispyrimo reikia. Skaitėsi lengvai, įdomiai, labai daug gražių vaizdų ir naudingos infprmacijos. Labai pagyvino forumą.
Ačiū, Drakas :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Norge 2015
StandartinėParašytas: 11 Rgp 2016, 21:43 
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 24 Spa 2010, 18:30
Pranešimai: 147
Miestas: Kaunas, Romainiai
Aciu Drakai uz aprasyma. Pradejau skaitineti apie Norge, minciu yra kitais metais, gal pavyks. Informatyvus, kaip visada, viskas pas tave su jumoro gaidele :)

_________________
Motociklai kaip moterys, norisi daug ir įvairių.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimasAtsakymo rašymas Puslapis 11   [ 18 pranešimai(ų) ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group. Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007